تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

آقای نماینده فصل الخطاب، جان مردم است نه مجوز غیرقانونی و غیرشرعی

ماجرای پتروشیمی نمین که از ماهها پیش شروع شده علیرغم پیگیری های فعال های اجتماعی و اعتراض های مردمی منجر به نتیجه نشده است؛ نعمت عدلی، فعال اجتماعی نمین در یادداشتی شرح این ماجرا را توضیح داده است.

کد خبر: ۱۳۶۶۵۹
۱۱:۴۳ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۱

 

آقای نماینده فصل الخطاب، جان مردم است نه مجوز غیرقانونی و غیرشرعی

 

دیدارنیوز_*نعمت عدلی: ماجرای پتروشیمی نمین که از ماهها پیش شروع شده علیرغم پیگیری های فعال های اجتماعی و اعتراض های مردمی منجر به نتیجه نشده است؛ نعمت عدلی، فعال اجتماعی نمین در یادداشتی شرح این ماجرا را توضیح داده و نوشته است:
نظر مردم شریف شهر وشهرستان نمين را به عرایض ذيل در خصوص اظهارات تأمل برانگیزآقای نیکزاد نماینده اردبیل، نیر، سرعین ونمین!!در مورد پتروشیمی معطوف می دارم.

ایشان فرموده در صورتی که اداره محیط زیست مجوز صادر کرده باشد، نباید شیرینی سرمایه گذاری را در افکار عمومی تلخ کرد!!اما در احداث پتروشیمی نمین مخالف استفاده از آب شرب برای اجرای این طرح هستم !!اآقای نماینده با چه توجیهی مجوز اداره محیط زیست را فصل الخطاب قرار داده در عجبم.

اولا اگر مجوز فصل الخطاب بود پرونده میانکاله با وجود حمایت نمایندگان آن حوزه !و بطور خاص رئیس مجلس از مجوزهای صادره غیر قانونی که توسط کارشناسان مستندات متقن و غیر قابل خدشه در مورد تخلفات انجام گرفته از سوی سرمایه گذار و مسئولین ذی ربط احصا گردیدبسته نمی شد.

آقای نماینده فصل الخطاب سلامت جان مردم است نه مجوز غیر قانونی وغیر شرعی!کجای دنیا برای احداث پتروشیمی در مجاورت شهر مجوز صادر شده تا دومی پتروشیمی نمين باشد؟از همه عجیب تر اینکه نماینده مردم که وظیفه ای نظارتی دارد.از صدور مجوز یا عدم صدور آن در حوزه‌ خودبی خبر است آیا تأمل برانگیزنیست؟!

ثانیا تمامی کارشناسان و صاحب نظران حتی اداره محیط زیست به خطرات ومضرات پتروشیمی ها اذعان داشته مخصوصا پتروشیمی نمين را به‌ جهت مجاورت ان با شهر خطرناکتر توصیف کرده اند!! اما آقای نماینده می فرماید در صورتی که اداره محیط زیست مجوز صادر کرده باشد!! نباید شیرینی سرمایه گذاری را در افکار عمومی تلخ کرد!! اگر احداث پتروشیمی در مجاورت شهر شیرینی دارد گوارای وجود مبارکتان این شیرینی سرمایه گذاری را به منطقه خودتان انتقال دهید، که نزدیکتر به پساب اردبیل هم است...

لطف کرده فرمودند مخالف استفاده پتروشیمی از اب شرب هستند!!البته درعمل چنین اراده ای از ایشان در زمان انتقال‌ آب مشاهده نگردید!!سوال اینجاست آیا واقعا اینها نماینده وحامی مردمند؟یا حامی پتروشیمی؟!اگر ادعا دارند حامی مردمندپس باید حامی نه به پتروشیمی باشند ولا غیر.

متاسفانه یک طرف ثروت وقدرت!قرار گرفته!یک طرف مردم شریف شهرستان نمین.فلذا مهمترین طریق قانونی ومدنی برای دفاع از حق وحقوق خودمان ورساندن خواسته به حق خود یعنی نه به پتروشیمی به گوش مسئولین محترم کشوری حمایت همه جانبه از کارزار نه به پتروشیمی است. یقین داشته باشیم تلاش وپیگیری معجزه می کند.پس بی تفاوت بودن در این امر مهم گناهی است نابخشودنی .
فعال اجتماعی 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی