تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

ادعای چین؛ آمریکا بزرگترین برنده «بحران اوکراین» است

مقامات چینی که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین حاضر به محکوم کردن تجاوز ارتش پوتین نشدند، می‌گویند آمریکا بحران اوکراین را ایجاد کرد و اکنون بزرگترین برنده آن است.

کد خبر: ۱۳۶۶۵۰
۱۰:۰۵ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۱

ادعای چین؛ آمریکا بزرگترین برنده «بحران اوکراین» است

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین، جهان را به تامل و هوشیاری در قبال "اقدام آمریکا در ایجاد بحران اوکراین" فراخواند.

به نقل از وزارت خارجه چین، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در باره این مساله که بسیاری از کشور‌های اروپایی به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه با کمبود انرژی مواجه شده‌اند و مجبورند گاز طبیعی آمریکا را از طریق اقیانوس با قیمت‌های بالا وارد کنند. گفت: با گذشت شش ماه از تشدید کامل بحران اوکراین، بار دیگر ثابت شد که تحریم‌های یکجانبه آمریکا و سایر کشور‌های غربی مشکل را حل نمی‌کند. علاوه بر این، این تحریم‌ها نتیجه معکوس داشته و تأثیری ایجاد کرده مثل بهمن که با یک گلوله برف شروع شده و گسترش می‌یابد.

وی افزود: من متوجه گزارش‌هایی شدم که می‌گفتند قیمت گاز طبیعی در اروپا بیش از ۱۰ برابر قیمت‌های گاز طبیعی در ایالات متحده است که شکافی رکوردشکن است. بر اساس ارقام فاش شده توسط بیزینس اینسایدر، شرکت‌های آمریکایی از هر محموله گاز طبیعی مایع به اروپا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد دارند. ظاهراً، درست مانند دلالان اسلحه و غلات، تاجران انرژی در ایالات متحده قطعاً این فرصت را برای تبدیل بحران به معدن طلا از دست نمی‌دهند، زیرا آن‌ها سود‌های گزافی را از متحدان ایالات متحده به دست می‌آورند. در همین حال، اروپایی‌ها بهای آن را می‌پردازند - افزایش قبوض برق، کاهش دمای گرمایش و حتی خاموشی سازمان‌یافته. جای تعجب نیست که جورج گالووی، نماینده سابق پارلمان انگلیس، گفت که ایالات متحده "آماده است تا آخرین قطره خون اوکراینی‌ها بجنگد، در نهایت، آماده است تا آخرین قطره خون اروپا بجنگد"!

لیجیان تاکید کرد: آمریکا بحران اوکراین را ایجاد کرد، اما اکنون تبدیل به بزرگترین برنده شده است که در آن سوی اقیانوس نشسته و از این بحران سود می‌برد. این نیاز به تأمل و هوشیاری دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی