تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.
تنگنا؛ برنامه دوازدهم با "مهدی نصیری" قسمت دوم

فتنه‌ها و عبرت‌های عصر حیرت

بخش دوم گفتگو با مهدی نصیری در تنگنای دوازدهم مروری بر فراز و نشیب روابط سه دهه اخیر زندگی او با چهره‌های گوناگون فرهنگی و سیاسی و رسانه‌ای کشور از فرج سرکوهی تا حسین شریعتمداری و از مصطفی تاج‌زاده تا برخی سرداران سپاه است.

کد خبر: ۱۳۶۵۹۹
۱۷:۲۹ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۱

فتنه‌ها و عبرت‌های عصر حیرت 

دیدارنیوز ـ حامد شجاعی: مردی که روزگاری در قامت یکی از چهره‌های مورد وثوق ارکان منسوب به عالیرتبه‌ترین مقامات نظام، گزینه نخست سپردن مسوولیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی نهاد‌های مذکور محسوب می‌شد، در ادامه سیر تطور فکری و نظری خود در آخرین دهه قرن چهاردهم هجری خورشیدی، مبدع نظریه عصر حیرت شد. به بیانی ساده، در چارچوب این نظریه بسیاری از باور‌ها و قرائت‌هایی که تشکیل حکومت دینی مبتنی بر آن‌ها، تبدیل به نوعی فریضه می‌شود به چالش کشیده شده و انسان ساکن در سرزمین‌های اسلامی از مقام یک مسلمان مامور به تکلیف به جایگاه یک شهروند صاحب حقوق و تکالیف ذیل قوانین مدنی منتقل می‌شود. نکته قابل توجه در ارائه نظریه عصر حیرت از سوی مهدی نصیری همین است که آن جوان مومن انقلابی دهه‌های شصت و هفتاد که به استناد درک آن روزش از دین و اقتضائات حکومت دینی قائل به تساهل و تسامح در قبال آنچه که از نظرش کژی فرهنگی محسوب می‌شد نبود بیش از ربع قرن بعد تبدیل به هدف تندترین نقد‌ها و حملات کسانی شده است که گویی آینه مقعری از نصیری آن روزگار به دست گرفته‌اند و در آن می‌نگرند.

بخش دوم گفتگو با مهدی نصیری در تنگنای دوازدهم علاوه بر کنکاش در دیدگاه‌های او در باب حکومت دینی در عصر حیرت مروری بر فراز و نشیب روابط سه دهه اخیر زندگی او با چهره‌های گوناگون فرهنگی و سیاسی و رسانه‌ای کشور از فرج سرکوهی تا حسین شریعتمداری و از مصطفی تاج‌زاده تا برخی سرداران سپاه است.

 

بخش دوم گفت‌وگوی مهدی نصیری در تنگاهی دوازدهم

مهدی نصیری در تنگنای دوازدهم پاسخگوی نگاه خود به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال هشتاد و هشت نیز بود.

قضاوت پیرامون دیدگاه‌ها و گفته‌های نصیری، مانند همه یازده مهمان پیشین تنگنا، بر عهده بینندگان و مخاطبان این برنامه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی