تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

پرسپولیس - صنعت نفت؛ به دنبال انتقام!

تیم پرسپولیس امروز (چهارشنبه) در حالی به مصاف صنعت نفت می‌رود که فصل پیش در کورس قهرمانی بود اما با شکست در آبادان امید خود را برای تکرار قهرمانی از دست داد و حالا به دنبال انتقام است.

کد خبر: ۱۳۶۵۲۸
۱۰:۴۱ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

نکات جالب پرسپولیس - صنعت نفت؛ به دنبال انتقام!

دیدارنیوز: در دیداری از هفته چهارم دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان به مصاف هم می‌روند.

هفته چهارم لیگ برتر با برگزاری ۴ بازی روز چهارشنبه ۹ شهریور به پایان می‌رسد که در یکی از این دیدار‌ها پرسپولیس از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان صنعت نفت آبادان است. در آخرین تقابل دو تیم در فصل گذشته، صنعت نفت با غلبه بر پرسپولیس این تیم را از قهرمانی دور کرد.

۱- در پایان هفته سوم، پرسپولیس با ۵ امتیاز در رده ششم جای دارد. این تیم با پیروزی می‌تواند به صدر جدول صعود کند و با شکست ممکن در رده نهم قرار گیرد.

۲- صنعت نفت ۴ امتیازی است و قبل از آغاز رقابت‌های هفته چهارم، در رده نهم جدول است. بهترین جایگاه برای صنعت نفت در پایان این هفته دوم و بدترین رتبه برای این تیم سیزدهم است.

۳- پرسپولیس در ۳ هفته گذشته به ۲ تساوی و یک پیروزی دست یافته است. صنعت هم صاحب یک برد، یک تساوی و یک شکست شده است. پرسپولیس تنها تیم لیگ است که دروازه‌اش باز نشده است.

۴- بر اساس آمار «متریکا» پرسپولیس مثل فصل گذشته یکی از بهترین تیم‌ها در زمینه ارائه فوتبال مالکانه است. این تیم در مالکیت توپ، تعداد پاس و دقت پاس بهترین تیم لیگ است. این تیم، اما برخلاف فصل گذشته با یک گل زده یکی از بدترین خطوط حمله را دارد. این تیم در شوت درچارچوب، دقت شوت و نرخ تبدیل شوت به گل یکی از ۳ تیم ضعیف لیگ است. صنعت نفت در این فصل نمایش درخشانی نداشته و در مالکیت توپ، شوت، شوت در چارچوب، پاس، دقت پاس و دریبل موفق تیم پانزدهم لیگ است.

۵- صنعت نفت با ۱۵ شکست برابر پرسپولیس به هیچ تیمی بیشتر از این نباخته است. پرسپولیس در ۵ مصاف آخر خانگی برابر صنعت نفت در تمام رقابت‌ها به پیروزی رسیده و گل نخورده است. پرسپولیس در ۹ تقابل قبلی با صنعت نفت در لیگ و حذفی تنها در یک بازی دروازه‌اش باز شده است.

۶- پرسپولیس در ۱۱ مصاف خانگی با صنعت نفت در لیگ برتر به ۱۰ پیروزی و یک تساوی دست یافته است. صنعت نفت در مجموع تنها در ۲ بازی در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس موفق به گلزنی شده که از آخرین گلزنی این تیم در تهران مقابل پرسپولیس ۱۰ سال می‌گذرد.

۷- علی علیپور با ۶ گل بهترین گلزن تقابل دو تیم در لیگ برتر است. جواد کاظمیان با ۴ گل دوم است و روح‌الله عرب و فونیکه‌سی با ۳ گل سوم هستند.

۸- میلاد سرلک، تنها گلزن پرسپولیس در این فصل با نمره ۷.۱۳ بهترین بازیکن این تیم است. احسان مرادیان با نمره ۷.۰۰ بهترین بازیکن صنعت نفت در این فصل است. این دروازه‌بان با دریافت ۹ گل از هیچ تیمی بیشتر از پرسپولیس گل نخورده است.

۹- احمد گوهری، حامد پاکدل و فرشاد فرجی بازیکنان پرسپولیس هستند که سابقه بازی در صنعت نفت را دارند. فاخر تهامی و محمد قنبری هم از بازیکنان صنعت نفت قبلاً سابقه همکاری با یحیی گل‌محمدی را دارند.

۱۰- در ترکیب پرسپولیس، فرشاد فرجی این بازی را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست خواهد داد دنیال اسماعیلی فر، اما قادر به همراهی تیمش خواهد بود و مرتضی پورعلی‌گنجی پس از دست دادن ۳ بازی امکان حضور در این مسابقه را دارد. حسن بیت سعید از صنعت هم در این بازی به خاطر مصدومیت غایب است.

۱۱- امیرسامان سلطانی داور این مسابقه خواهد بود. این داور سومین فصل قضاوت خود را در لیگ برتر تجربه می‌کند و برای نخستین بار قاضی دیداری از تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت است. این اولین تجربه داوری سلطانی در ورزشگاه آزادی خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی