تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

تهدید الکاظمی؛ از قدرت کناره‌گیری می‌کنم

«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق پس از آشوب و ناآرامی‌های اخیر در کشورش تهدید کرد در صورت ادامه هرج و مرج در عراق از قدرت کناره‌گیری خواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۶۵۱۷
۰۸:۴۲ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

تهدید الکاظمی؛ از قدرت کناره‌گیری می‌کنم

دیدارنیوز: «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق سه‌شنبه شب در سخنانی تهدید کرد که در صورت ادامه آشوب و هرج و مرج در این کشور از قدرت کناره‌گیری می‌کند.

به نقل از تارنمای بغداد الیوم، «مصطفی الکاظمی» گفت: خون مردم عراق زنگ هشدار لزوم رو به رو شدن با حقایق و حصر سلاح در دست دولت را به صدا درآورد.

وی افزود: تحقیقاتی را درباره حوادث اخیر آغاز کردیم و این امر مستلزم اتخاذ موضع قاطعی از سوی ما است و سلاحی که استفاده شد هم جان و هم مال را گرفت.

نخست وزیر عراق در ادامه گفت که عراق بزرگتر از همه است و هیچ حزب یا قدرتی بزرگتر از آن و بزرگتر از منافع آن نیست.

الکاظمی همچنین گفت که این جنگی بود که برای تضعیف دولت انجام گرفت و تصمیم آن به دلایل انتخاباتی بود.

وی افزود: اگر هرج و مرج و نزاع و درگیری ادامه یابد از نخست وزیری کناره گیری خواهم کرد و مسئولیت آن را متوجه کسانی که ایجاد هرج و مرج و آشوب می‌کنند، می‌دانم.

دوشنبه حامیان جریان صدر درپی اعلام کناره‌گیری مقتدی صدر از دنیای سیاست اقدام به یورش به کاخ ریاست جمهوری و نخست وزیری عراق در منطقه سبز بغداد کردند و طبق گزارش‌های غیر رسمی طی درگیری در این منطقه چند صد تن کشته و مجروح شدند.

رهبر جریان صدر روز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در نجف اشرف از ملت عراق بابت اتفاق‌های پیش آمده معذرت‌خواهی کرد و از هوادارانش خواست تا اطراف منطقه سبز در مرکز بغداد را ترک کنند.

مقتدی صدر در ادامه سخنان خود خواستار عقب‌نشینی طرفدارانش از منطقه سبز بغداد شد و تصریح کرد: «در عرض یک ساعت طرفداران صدر باید از اطراف منطقه سبز و پارلمان عقب نشینی کنند و گرنه من از جریان صدر تبری می‌جویم.»

وی تأکید کرد: جریان صدر یک ساختار منضبط و مطیع است و اگر تا یک ساعت دیگر همه از منطقه سبز عقب‌نشینی نکنند، من اعلام برائت می‌کنم و اگر اطاعت نکنند، موضعی دیگر خواهم گرفت.

رهبر جریان صدر عراق افزود: من یک شهروند عراقی هستم و دیگر در سیاست دخالت نمی‌کنم و کناره گیری من از سیاست، یک کناره گیری شرعی براساس موضع مرجعیت دینی است.

مقتدی صدر گفت که صرف‌نظر از اینکه چه کسی این فتنه را آغاز کرده، من از مردم عراق بابت اتفاقاتی که افتاده است، عذرخواهی می‌کنم.

وی کناره گیری و عزلت خود از سیاست را نهایی و حتمی دانست و خطاب به هوادارانش در منطقه سبز بغداد، افزود: عقب نشینی کنید و من دیگر حتی تظاهرات مسالمت آمیز نمی‌خواهم.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی