تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

افزایش تلفات ناآرامی‌های عراق؛ ۳۰ کشته و ۷۰۰ زخمی

پس از ناآرامی‌های اخیر در عراق، شبکه الجزیره گزارش داد که در اثر درگیری‌ها در داخل منطقه سبز بغداد تاکنون ۳۰ نفر کشته و ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

کد خبر: ۱۳۶۴۶۰
۱۱:۲۹ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱

افزایش تلفات ناآرامی‌های عراق؛ ۳۰ کشته و ۷۰۰ زخمی

دیدارنیوز: شبکه الجزیره گزارش داد که در اثر درگیری‌ها در داخل منطقه سبز بغداد تاکنون ۳۰ نفر کشته و ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

به نقل از رسانه‌های عراقی، در شرایطی که بامداد امروز منابع عراقی از مذاکرات چارچوب هماهنگی و جریان صدر در راستای توقف درگیری‌ها در منطقه سبز بغداد خبر داده بودند، شدت درگیری‌ها در این منطقه همچنان در حال افزایش گزارش شده است.

شبکه الجزیره گزارش داد که در اثر درگیری‌ها در داخل منطقه سبز بغداد تاکنون ۳۰ نفر کشته و ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

این شبکه به نقل از یک منبع بیمارستانی در عراق اعلام کرد که از بین زخمی ها۱۱۰ نفر از نیرو‌های امنیتی عراق هستند. الجزیره همچنین از پرتاب چهار فروند موشک به داخل منطقه سبز بغداد خبر داد.

در همین رابطه، منابع عراقی گزارش دادند چارچوب هماهنگی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق را متهم کرده است با سوء استفاده از بحران کنونی تلاش دارد که در سمت خود باقی بماند.

منابع عراقی همچنین گزارش دادند که پس از درگیری هواداران جریان صدر با نیرو‌های امنیتی در بغداد و برخی دیگر از مناطق عراق، وضعیت دیگر استان‌ها نیز وخیم شده است.

منابع عراقی همچنین اعلام کردند که در اثر این درگیری‌ها برای نخستین بار شهر کاظمین از زائران خالی شده است. همچنین تصاویر منتشر شده از کربلا نشان می‌دهد که برای نخستین بار در سال‌های اخیر حرم مطهر امام حسین (ع) خالی از زیارت کنندگان شده است.

برخی منابع نیز صحنه کنونی در عراق را مشابه جنگ داخلی توصیف کرده و درباره ادامه این وضعیت هشدار داده اند؛ بنابراین گزارش، وضعیت فعلی اوضاع امنیتی متزلزل و بحرانی است و عراق با بحرانی واقعی روبرو است. منابع آگاه اعلام کرده اند که این بحران امنیتی است در دو دهه گذشته در عراق بی سابقه بوده است.

در تحولی دیگر، ساختمان حشدشعبی در نجف اشرف بامداد امروز هدف حمله قرار گرفت.

حیدر العبادی نیز در پیامی توئیتری اعلام کرد: جنگ بی فایده‌ای را که نه خدمتی به میهن می‌کند و نه از شهروندان محافظت می‌کند، متوقف کنید و به ندای عقل، وجدان و دین گوش فرا دهید.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی