تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...

افزایش تلفات ناآرامی‌های عراق؛ ۳۰ کشته و ۷۰۰ زخمی

پس از ناآرامی‌های اخیر در عراق، شبکه الجزیره گزارش داد که در اثر درگیری‌ها در داخل منطقه سبز بغداد تاکنون ۳۰ نفر کشته و ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

کد خبر: ۱۳۶۴۶۰
۱۱:۲۹ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱

افزایش تلفات ناآرامی‌های عراق؛ ۳۰ کشته و ۷۰۰ زخمی

دیدارنیوز: شبکه الجزیره گزارش داد که در اثر درگیری‌ها در داخل منطقه سبز بغداد تاکنون ۳۰ نفر کشته و ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

به نقل از رسانه‌های عراقی، در شرایطی که بامداد امروز منابع عراقی از مذاکرات چارچوب هماهنگی و جریان صدر در راستای توقف درگیری‌ها در منطقه سبز بغداد خبر داده بودند، شدت درگیری‌ها در این منطقه همچنان در حال افزایش گزارش شده است.

شبکه الجزیره گزارش داد که در اثر درگیری‌ها در داخل منطقه سبز بغداد تاکنون ۳۰ نفر کشته و ۷۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

این شبکه به نقل از یک منبع بیمارستانی در عراق اعلام کرد که از بین زخمی ها۱۱۰ نفر از نیرو‌های امنیتی عراق هستند. الجزیره همچنین از پرتاب چهار فروند موشک به داخل منطقه سبز بغداد خبر داد.

در همین رابطه، منابع عراقی گزارش دادند چارچوب هماهنگی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق را متهم کرده است با سوء استفاده از بحران کنونی تلاش دارد که در سمت خود باقی بماند.

منابع عراقی همچنین گزارش دادند که پس از درگیری هواداران جریان صدر با نیرو‌های امنیتی در بغداد و برخی دیگر از مناطق عراق، وضعیت دیگر استان‌ها نیز وخیم شده است.

منابع عراقی همچنین اعلام کردند که در اثر این درگیری‌ها برای نخستین بار شهر کاظمین از زائران خالی شده است. همچنین تصاویر منتشر شده از کربلا نشان می‌دهد که برای نخستین بار در سال‌های اخیر حرم مطهر امام حسین (ع) خالی از زیارت کنندگان شده است.

برخی منابع نیز صحنه کنونی در عراق را مشابه جنگ داخلی توصیف کرده و درباره ادامه این وضعیت هشدار داده اند؛ بنابراین گزارش، وضعیت فعلی اوضاع امنیتی متزلزل و بحرانی است و عراق با بحرانی واقعی روبرو است. منابع آگاه اعلام کرده اند که این بحران امنیتی است در دو دهه گذشته در عراق بی سابقه بوده است.

در تحولی دیگر، ساختمان حشدشعبی در نجف اشرف بامداد امروز هدف حمله قرار گرفت.

حیدر العبادی نیز در پیامی توئیتری اعلام کرد: جنگ بی فایده‌ای را که نه خدمتی به میهن می‌کند و نه از شهروندان محافظت می‌کند، متوقف کنید و به ندای عقل، وجدان و دین گوش فرا دهید.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی