تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

فوت ۶ بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در ایران

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت از شناسایی ۶۷ بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو و فوت ۶ نفر از آن‌ها خبر داد.

کد خبر: ۱۳۶۳۳۷
۱۳:۲۶ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۱

فوت ۶ بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در ایران

دیدارنیوز: بهزاد امیری، درباره آخرین وضعیت شناسایی بیماری تب کریمه کنگو در کشور اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۷ بیمار مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است که متاسفانه ۶ نفر از آن‌ها فوت کرده‌اند.

وی افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است؛ مخزن و ناقل ویروس (CCHF) در طبیعت کنه‌های سخت و عمدتاً گونه‌ای به نام "هیالوما" است.

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت ادامه داد: زمانی که این کنه‌ها حیوان را مورد گزش قرار می‌دهند، ویروس را به بدن دام منتقل می‌کنند.

وی درباره روش‌های انتقال ویروس تب کریمه کنگو گفت: انسان به چند روش به ویروس CCHF آلوده می‌شود؛ در صورت گزش مستقیم انسان توسط کنه آلوده، تماس با ترشحات، خون و بافت بدن حیوان آلوده، له کردن کنه آلوده با دست، تماس با خون و ترشحات بدن انسان مبتلا به بیماری، فرد به این بیماری مبتلا می‌شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی