تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.
نوشتاری به قلم: محمود بلیوند

به شهردار بومی اعتماد کنیم

انتخاب شهردار بومی و متخصص، رکن اول اعتماد شهروندان به شورای شهر صالح شهر است.

کد خبر: ۱۳۶۲۹۳
۲۲:۴۳ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۱

به شهردار بومی اعتماد کنیم

دیدارنیوز_سرویس‌خوزستان: مقام معظم رهبری باید به نیروی جوان اعتماد کنیم و این یک ثروت است و درس امام برای امروز استمرار تحول است انقلاب نباید دچار ارتجاع شود.
پر واضح است درد و مشکلات و خواسته مردم یک شهر و دیار را کسی می‌فهمد که حداقل چند صباحی در بین آن ها زندگی کرده باشد، شهرداری می‌تواند سکان شهرداری را در مسیر درست و مطلوب مردم آن دیار هدایت کند که حتی الامکان بومی آن منطقه باشد و با منش و فرهنگ و دغدغه مردم شهر به خوبی آشنا باشد و از طرفی مردم نیز او را کاملا بشناسند تا بتوانند به وی اعتماد کنند و او را امین شهر خود بدانند.

با چنین توازنی است که می‌توان مدعی شد،شهر پیشرفت می‌کند و خواسته‌های مردم عملی می‌شود، چرا که مردم پشتوانه شهردار هستند و شهردار پشتوانه مردم، در این شرایط با درک متقابلی که مردم و شهردار نسبت به هم دارند کار ها به خوبی پیش می‌رود.

با این حال طبق شنیده ها گزینه ای در صحن شورای صالح شهر مطرح شده است، و جز گزینه های اصلی شورای شهر قلمداد میشود، که اولا غیربومی است و سابقه اجرایی نیز در کارنامه خود ندارد و با لابی های سیاسی یکی از مسئولین شهرستان قرار هست سکان شهرداری را دردست بگیرد.

حال این سوال مطرح می‌شود که در صورت داشتن گزینه بومی چه لزومی به انتخاب فردی است که مردم او را نمی‌شناسند و او نیز مردم را نمی‌شناسد! در صورتی که گزینه‌های بومیِ شهردار شهر، صلاحیتشان بیشتر از فرد انتخاب شده، نباشد کمتر نیست و البته امتیاز برتری که این گزینه‌ها دارند، بومی بودن است.


گفتنی است،با وجود افراد توانمند با تحصیلات دانشگاهی مرتبط با شهر و شهرداری در صالح شهر شایسته است؛ به پاس شهروندانی که برای تحصیلات فرزندانشان سال ها زحمت کشیده اند، از نیروهای بومی استفاده گردد، تا نسل آینده نیز تشویق شوند.

بنا بر این ما مردم صالح شهر از شورای محترم شهر تقاضامندیم که در تصمیمشان برای انتخاب شهردار، صلاح شهر را در نظر گرفته و از گزینه‌های بومی برای سِمَت شهرداری صالح شهر استفاده نمایند.

امید است که این مهم به پیشرفت و آبادانی صالح شهر نیز کمک کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی