تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

واکنش وزارت خارجه به سانحه برای قایق حامل ۷۰ پناهجوی ایرانی/ آخرین وضعیت ایرانیان پناهجو

موضوع سانحه برای قایق ۸۰ پناهجو در آب‌های ساحلی نزدیک یونان پیگیری و همه مهاجران گرفتار شده از جمله ایرانیان پناهجو که در این قایق بودند همگی سالم هستند.

کد خبر: ۱۳۶۲۶۴
۱۵:۰۶ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۱

واکنش وزارت خارجه به سانحه برای قایق حامل ۷۰ پناهجوی ایرانی

دیدارنیوز ـ هفته گذشته در خبری اعلام شد، قایق حدود ۸۰ پناهجوی در آب‌های نزدیک یونان دچار سانحه شد و از این تعداد حدود ۷۰ نفر ایرانی هستند.

بر اساس این گزارش، بخش قابل توجهی از این مهاجران و پناهجویان ایرانی بودند. هم‌چنین موضوع سانحه و مشکل به وجود آمده برای این تعداد پیگیری شده و تمامی مهاجران به علاوه مهاجران ایرانی که در این قایق بودند نجات یافته و همگی سالم هستند.

روابط عمومی وزارت امور خارجه کشورمان در همین رابطه اعلام کرده بود که پیرو انتشار اخبار و تصاویری مبنی بر سرگردانی تعدادی از پناهجویان در آب‌های نزدیک به یونان و نیز اخبار تاییدنشده مبنی‌بر ایرانی بودن تعدادی از آن‌ها، بلافاصله موضوع را پیگیری و از طریق سفیران کشورمان در آتن و رم در تماس با مراجع ذی‌صلاح این کشورها، این موضوع مورد بررسی قرار داد.

همچنین رئیس اداره حمایت‌های کنسولی قضایی وزارت امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با کاردار یونان در تهران، با ابراز نگرانی شدید جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، خواستار مساعدت و همکاری جدی‌تر پلیس ساحلی و مقامات ذی‌ربط برای رسیدگی فوری و امدادرسانی به این پناهجویان شد.

برچسب ها: پناهجویان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی