تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

از هر ۱۰ مهاجر افغانستانی وارد شده به ایران، ۹ نفر مرد هستند

آمار‌های اعلامی از سوی سازمان جهانی مهاجرت حاکی از این است که در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ از هر ۱۰ مهاجر افغانستانی که به ایران آمده ۹ نفر مرد و ۱ نفر زن بوده‌اند

کد خبر: ۱۳۶۲۰۲
۱۲:۴۶ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۱

آمار‌های اعلامی از سوی سازمان جهانی مهاجرت حاکی از این است که در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ از هر ۱۰ مهاجر افغانستانی که به ایران آمده ۹ نفر مرد و ۱ نفر زن بوده‌اند.

ورود مهاجران افغانستانی در حالی صورت گرفته است که طی سالیان متوالی نه تنها پیش زمینه ذهنی مناسبی در مورد آن‌ها شکل نگرفته بلکه حتی سیاست‌های مرتبط و مناسبی در خصوص آن‌ها نیز اتخاذ نشده است.

براساس گزارش دفتر پژوهش ایرنا، نکته مهم در مورد سیاست‌گذاری در مورد مهاجران افغانستانی در ایران این است که همه مهاجران افغانستانی را نباید یکسان مورد بررسی قرار داد و یک سیاست واحد را در قبال آنان اتخاذ کرد. توجه به انگیزه‌های مهاجرت اهمیت اساسی دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی