تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
انتخابات عجیب و غریب فدراسیون فوتبال ایران

پشت پرده ثبت‌نام «ماجدی»؛ قرار با تاج، حقوق ۲۵ میلیونی و نقش صالحی‌امیری!

ثبت نام لحظه آخری میرشاد ماجدی، سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال و عضو هیات رییسه در انتخابات فدراسیون فوتبال، یکی از ابهام‌هایی است که هنوز برطرف نشده؛ گفته می‌شود ماجدی به تاج گفته بود اگر وقتی رییس شدی حقوق ۲۵ میلیون تومانی من سر جایش می‌ماند و ماشین را هم از من نمی‌گیری، در انتخابات شرکت نخواهم کرد! این مساله مورد قبول مهدی تاج واقع شد اما سید رضا صالحی‌امیری، رییس کمیته ملی المپیک در تماسی لحظه آخری با میرشاد ماجدی از او خواست در انتخابات شرکت کند.

کد خبر: ۱۳۶۱۶۶
۲۱:۲۲ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۱

پشت پرده ثبت‌نام «ماجدی»؛ قرار با تاج، حقوق ۲۵ میلیونی و نقش صالحی‌امیری!

دیدارنیوز: میرشاد ماجدی قرار نبود در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند. او قراری با مهدی تاج گذاشته بود و هر دو به این نتیجه رسیده بودند که مقابل هم قرار نگیرند. با این حال ورود یکی از مقامات ارشد ورزش در این پروسه همه‌چیز را تغییر داد.

روزنامه اعتماد نوشت: ثبت نام لحظه آخری میرشاد ماجدی سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال و عضو هیات رییسه در انتخابات، یکی از ابهام‌هایی است که هنوز برطرف نشده است. به این دلیل که تا صبح روزی که صادق درودگر نایب‌رییس دوم میرشاد ماجدی اعلام کرد که سرپرست فعلی فدراسیون ثبت نام کرده هیچ کس نمی‌دانست چنین اتفاقی افتاده و حتی ساعاتی قبل از رسانه‌ای شدن این خیر، فدراسیون فوتبال به صورت رسمی اعلام کرده بود که میرشاد ماجدی قصدی برای ورود به انتخابات ندارد.

حضور میرشاد ماجدی در جمع نامزد‌ها کم حاشیه هم نبوده. ابهامات قانونی درباره اینکه آیا سرپرست یا به عبارت دقیق‌تر کسی که انتخابات را برگزار می‌کند، خودش می‌تواند نامزد هم شود از جمله این ابهامات بوده است.

حال خبرنگار ما به اطلاعات جالبی در مورد نامزدی لحظه آخری میرشاد ماجدی دست پیدا کرده است که اول از همه نشان می‌دهد چه معامله‌ای بین او و مهدی تاج انجام شده و بعد به سفارش چه کسی این قرار به هم خورده. یک فرد مطلع که نخواست نامی از او برده شود، گفت میرشاد ماجدی اصلا قصدی برای حضور در انتخابات نداشت و آن بیانیه فدراسیون هم که اعلام کرده بود سرپرست فدراسیون قرار نیست نامزد شود به درستی و با نظر خود ماجدی نوشته شده بود. این فرد مطلع ادامه داد ماجدی با تاج قرار گذاشته بود که در صورت مهیا شدن دو شرط در انتخابات شرکت نمی‌کند، اما این دو شرط برخلاف تصور اصلا چیز بزرگی نبوده و شاید حتی کمی هم خنده‌دار به نظر برسد. ماجدی در حال حاضر به عنوان سرپرست فدراسیون ماهانه ۲۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد و یک ماشین هم زیر پایش است. مفاد توافق او با تاج هم به همین دو مساله برمی‌گردد. ماجدی به تاج گفته بود اگر وقتی رییس شدی حقوق ۲۵ میلیون تومانی من سر جایش می‌ماند و ماشین را هم از من نمی‌گیری، در انتخابات شرکت نخواهم کرد! این مساله مورد قبول مهدی تاج واقع شد و به همین دلیل ماجدی رسما اعلام کرد نامزد نخواهد شد.

اما اینکه چه شد میرشاد ماجدی به یک باره توافق عجیبش با تاج را نادیده گرفت و پا به عرصه انتخابات گذاشت برمی‌گردد به نظر یکی از مدیران ارشد ورزش در کشور. آن طور که فرد مطلع گفت سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در تماسی لحظه آخری با میرشاد ماجدی از او خواست در انتخابات شرکت کند.

ثبت نام میرشاد ماجدی از لحاظ حقوقی کم حاشیه نداشته است. یک بار اعلام شد او به دلیل اینکه سرپرست فدراسیون است نمی‌تواند نامزد شود و یک بار دیگر گفته شد به دلیل حضور در هیات رییسه چنین امکانی را ندارد چرا که بحث تعارض منافع پیش می‌آید. البته فعلا اینکه مسائل حقوقی روی نامزدی ماجدی اثر بگذارد یا خیر یا اینکه او از عضویت در هیات رییسه و سرپرستی فدراسیون در چند روز مانده به انتخابات استعفا دهد مشخص نیست.

میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون از چند ماه پیش شروع به جابه‌جایی افراد در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال کرد تا از رای برخی افراد اطمینان حاصل کند. منتها او ابتدا این کار را برای رای آوردن شخص دیگری انجام می‌داد و بعد تلاش کرد چیدمان را به نفع خودش تغییر دهد. تعداد زیاد جابه‌جایی در کادر مربیان تیم‌های، قول و قرار به مدیران باشگاه‌ها و حضور در هیات‌های استانی از جمله این اقدامات است. شایعاتی جدی در این زمینه به گوش رسیده که در صورت صحت می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای فوتبال ایران داشته باشد.

ماجدی در شرایطی می‌خواهد به صورت رسمی رییس فدراسیون فوتبال شود که در مدت زمان مدیریتش بر این نهاد از اسفند سال گذشته نه تنها هیچ دستاورد خاصی نداشته که نشان داده در مدیریت فوتبال ناتوان است. فاجعه مشهد که در زمان ریاست او رخ داد، بیانیه‌های بازیکنان علیه یکدیگر و علیه سرمربی، برکناری و ابقای چندباره دراگان اسکوچیچ که جایگاه او را به‌طور کامل نابود کرد، چند پاره شدن تیم ملی، نابودی تیم ملی امید به شکلی که مهدوی‌کیا گفت با این وضعیت حتی تا فرودگاه امام هم نمی‌توانیم برویم چه برسد به المپیک، حضور گسترده نمایندگان مجلس در روند انتخابات که فیفا و ای‌اف‌سی را حسابی مشکوک کرده، شکست در جذب منابع مالی تنها گوشه‌ای از شکل مدیریت میرشاد ماجدی به همراه دوستانش در هیات رییسه است که در دو هفته اخیر بیشتر از اقداماتش برای فوتبال، ویدئوی نذری دادنش کنار صادق درودگر و امیر مقاره خواننده گروه ماکان بند در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده.

اینکه چنین فردی با روزمه ۶ ماهه ریاستش و سطح توقعاتش که با ۲۵ میلیون تومان حقوق و یک ماشین زیر پا برآورده می‌شود می‌تواند فدراسیون فوتبال را اداره کند، سوالی است که مجمع عمومی باید در تاریخ ۸ شهریور به آن پاسخ دهد. چند روز پیش استوری مشترک بازیکنان تیم ملی در حمایت از یک نامزد خاص نشان داد حداقل بزرگ‌تر‌های تیم ملی علاقه‌ای به ادامه کار میرشاد ماجدی ندارند. اقدامی که باعث شد ماجدی از کوره در برود و از استیلی مدیر تیم ملی بخواهد حجت را بر بازیکنان تمام کند. همین شد که استیلی روی آنتن زنده تلویزیون رسما ستاره‌های تیم ملی را تهدید کرد و حتی از درآوردن شماره‌هایی که با بازیکنان تماس گرفته‌اند خبر داد!

علی ولی‌اللهی - روزنامه اعتماد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی