تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

ابراز تاسف الحلبوسی از تعطیلی شورای عالی قضائی و پارلمان عراق

رئیس پارلمان عراق امروز (سه شنبه) نسبت به تشدید تنش اخیر جریان صدر و تحصن حامیان آن مقابل ساختمان شورای عالی قضائی در مرکز بغداد ابراز تاسف و اعتراض کرد.

کد خبر: ۱۳۶۰۶۴
۱۴:۵۳ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۱

ابراز تاسف الحلبوسی از تعطیلی شورای عالی قضائی و پارلمان عراق

دیدارنیوز ـ به نقل از شفق نیوز، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در توئیتی نوشت: ما از تظاهرات بر اساس چارچوب‌های قانونی و حقوقی و در صورتی که دولت و نهاد‌های آن را حفظ کرده و از وجود آن‌ها پشتیبانی کند، حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد:، اما نباید خصومت ما با دستگاه قضائی‌ای باشد که هرگاه ما به اختلاف مواجه شویم، همه به آن رجوع می‌کنیم.

الحلبوسی همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما در انتخابات اواخر سال گذشته پس از اعتراضات مردمی که خواهان تغییر دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شده بود، شرکت کردیم که این مشارکت ما با هدف اصلاح اوضاع و دادن عرصه به گروه‌های نوپا در عرصه سیاسی بود و اینکه گروه‌ها در تصمیم سازی سیاسی در داخل پارلمان ایفای نقش کنند و فعالیت سیاسی به ثبات برسد و اصلاحات واقعی از طریق نهاد‌های قانون اساسی اجرا شود.

الحلبوسی نسبت به عقب گردی که امروز به دلیل تعطیلی نهاد‌های قانون اساسی حاصل شده و بیشتر از عقب گرد گذشته است، ابراز تاسف کرد.

وی گفت: پارلمان و شورای عالی قضائی تعطیل شده‌اند و دولت پیشبرد امور روی کار است.

الحلبوسی خاطرنشان کرد: ما همگی باید به قانون اساسی متوسل شویم و احساس مسئولیت برای برون رفت کشور از این بحران نفس‌گیر داشته باشیم؛ بحرانی که به سمت نبود مشروعیت پیش می‌رود و ممکن است به این امر منجر شود که محافل بین المللی روند سیاسی و ساختار دولت و خروجی‌های آن را به رسمیت نشناسد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: عراق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی