تیتر امروز

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند
گفت و گوی دیدار با پژوهشگر تمدن و فرهنگ ایران در سیزدهمین برنامه "بافرهنگ"

دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند

سیزدهمین برنامه‌ی «با فرهنگ» به میزبانی حسین قنواتی و با حضور دکتر محمدعلی دادخواه، حقوق‌دان و پژوهشگر فرهنگ ایران، به موضوع «دادگری و فرهنگ» اختصاص دارد.

حل مشکل آب همدان تا هفته آینده/ سد اکباتان از مدار خارج نمی‌شود

سخنگوی صنعت آب کشور از حل مشکل آب همدان تا هفته آینده خبر داد و گفت: سد اکباتان از مدار خارج نمی‌شود.

کد خبر: ۱۳۵۹۸۴
۱۷:۰۰ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

حل مشکل آب همدان تا هفته آینده

دیدارنیوز ـ فیروز قاسم زاده اظهار کرد: با فعال‌سازی و اجرای مرحله اول یک طرح متوقف شده، مشکل آب همدان به‌صورت اساسی حل می‌شود. همکارانم در شرکت‌های آب منطقه‌ای و آبفا با تلاشی شبانه‌روزی در حال اجرای مرحله اول طرحی هستند که سال‌ها متوقف مانده بود و با بهره‌برداری از آن در هفته‌های آتی، مشکل قدیمی آب شهر همدان به صورت دائمی حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه به علت کم آبی، شرایط اقلیمی و کاهش بارش‌ها، حجم مخزن سد اکباتان به شدت کاهش یافته است تصریح کرد: در روز‌های گذشته موجودی مخزن این سد به یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب رسیده و بر اثر کاهش تراز آب مخزن سد، تصفیه‌خانه شهید بهشتی شهر همدان از مدار خارج شده است.

وی افزود: علیرغم کاهش حجم مخزن اکباتان، با همین میزان موجودی مخزن سد، بخشی از آب مورد نیاز شهر همدان از طریق تصفیه‌خانه اکباتان تا یک ماه آینده قابل تامین است.

سخنگوی صنعت آب کشور به تلاش همکاران آب منطقه‌ای و آبفای استان همدان اشاره و تاکید کرد: علاوه بر تامین بخشی از آب شهر از سد اکباتان، با این تلاش بی‌وقفه در حال جایگزینی منابع جدید برای جبران کمبود آب این سد هستیم، به گونه‌ای که ان شاءالله در روز‌های آینده شرایط تامین آب به تدریج بهبود می‌یابد و تا هفته بعد به وضع عادی باز خواهد گشت.

قاسم‌زاده با بیان اینکه وزارت نیرو در دولت سیزدهم از ابتدای کار خود درک صحیحی از کمبود منابع آب استان همدان بویژه شهر همدان داشته است تاکید کرد: بر این اساس، بلافاصله پس از استقرار دولت سیزدهم، با دستور وزیر نیرو، اجرای طرح سال‌ها متوقف مانده آب‌رسانی به شهر همدان به سرعت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تامین مالی مورد نیاز، خوشبختانه این طرح با پیشرفت قابل توجهی در مراحل پایانی خود قرار دارد و در هفته‌های آتی مرحله اول آن به بهره برداری خواهد رسید. با بهره برداری از این طرح مهم و راهبردی مشکل آب شهر همدان به صورت اساسی حل خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: همدان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی