تیتر امروز

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید
گزارش دیدار از شیوع بیماری تنفسی در چین

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید

عکس‌های منتشر شده از مدارس چین موجی از نگرانی و شیوع ویروس جدیدی مانند کرونا دنیا را نگران کرده، اما سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید: خبری از ویروس جدید نیست.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

مهاجری: کاسبان تحریم، خودشان را انقلابی می‌دانند

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، درباره مخالفان احیای برجام گفت: کاسبان تحریم، خودشان را انقلابی می‌دانند. یعنی اگر می‌گویند تحریم‌ها را دور می‌زنیم یعنی داریم کاری به نفع ملت و انقلاب انجام می‌دهیم. آقای رئیسی هم متوجه این شده است که شعار اقتصاد مردم را به برجام گره نمی‌زنیم فقط به درد زمان انتخابات می‌خورد و وقتی پای کار آمدند متوجه تبعات منفی کسری بودجه، افزایش نقدینگی و ... شدند و برای حل این مشکلات به دنبال برجام آمدند.

کد خبر: ۱۳۵۸۰۰
۱۰:۵۱ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

مهاجری: مخالفان ایدئولوژیک برجام، کارمندان کاسبان تحریم هستند

دیدارنیوز: فعال سیاسی اصولگرا گفت: مخرج مشترک اقدام مخالفان برجام و صهیونیست‌ها دوری ایران از انتفاع اقتصادی است.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، در پاسخ به این سوال که چرا عده‌ای همچنان به دنبال مخالفت با برجام هستند؟ گفت: مخالفان برجام در کشور ما، دو گونه‌اند، اما یک ریشه بیشتر ندارند. یک عده کاسبان تحریم هستند عده دیگر هم مخالفان ایدئولوژیک هستند. این دو در یک ریشه حضور دارند، اما مخالفان ایدئولوژیک، تابلو سیاسی یا کارمندان همان کاسبان تحریم هستند ولو اینکه ژست ایدئولوژیک و انقلابی‌گری بگیرند.

وی تصریح کرد: کاسبان تحریم، خودشان را انقلابی می‌دانند. یعنی اگر می‌گویند تحریم‌ها را دور می‌زنیم یعنی داریم کاری به نفع ملت و انقلاب انجام می‌دهیم.

مهاجری افزود: دولت متوجه این موضوع شده است که باید با پذیرش برجام کنار بیاید و تحریم‌ها را کاهش بدهد و هم بتواند وضعیت اقتصادی را از طریق افزایش صادرات نفتی و غیر نفتی بهبود ببخشد. آقای رئیسی هم متوجه این شده است که شعار اقتصاد مردم را به برجام گره نمی‌زنیم فقط به درد زمان انتخابات می‌خورد و وقتی پای کار آمدند متوجه تبعات منفی کسری بودجه، افزایش نقدینگی و ... شدند و برای حل این مشکلات به دنبال برجام آمدند.

وی در ادامه گفت: کاسبان برجام به دنبال آن هستند که باز هم از آن طریق نان بخورند، بعد به پیش افرادی مانند آقای جلیلی می‌روند و می‌گویند اگر برجام امضا شود برای ما ضرر‌های اقتصادی، امنیتی و سیاسی دارد و بعد هم تیم آقای جلیلی این موارد را به زبان انقلابی و ایدئولوژیک ترجمه کرده و بیان می‌کنند. در واقع کارکرد این افراد به این شکل است که با بزرگنمایی کردن مشکلات امنیتی و پیامد‌های احتمالی بعدی، چشم خود را بر واقعیت‌های امروز جامعه می‌بندد.

مهاجری با اشاره به مخرج مشترک اقدام مخالفان برجام و صهیونیست‌ها که دوری ایران از انتفاع اقتصادی است، گفت: به نظرم عملکرد این افراد به لحاظ خروجی کار، فرق زیادی با اسرائیلی‌هایی که مخالف برجام هستند ندارند گرچه با هم مخالف هستند، اما خروجی هر دو از بین بردن منافع ملت ایران است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی