تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

عادی‌سازی روابط ترکیه و اسرائیل؛ «موضوع فلسطین» فراموش نمی‌شود

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که ترکیه و اسرائیل ضمن عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه در نظر دارند تا رابطه دیپلماتیک خود را به سطح سفیر ارتقاء دهند. در این میان، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفته کشورش با وجود عادی‌سازی روابط «موضوع فلسطین» را فراموش نمی‌کند.

کد خبر: ۱۳۵۷۳۵
۱۹:۲۰ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

عادی‌سازی روابط ترکیه و اسرائیل؛ «موضوع فلسطین» فراموش نمی‌شود

دیدارنیوز: مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید کشورش با وجود عادی‌سازی روابط با اسرائیل «موضوع فلسطین» را فراموش نخواهد کرد.

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که دو کشور ضمن عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه در نظر دارند تا رابطه دیپلماتیک خود را به سطح سفیر ارتقاء دهند.

یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای اظهار داشت: «برقراری مجدد روابط با ترکیه ابزاری مهم برای ثبات منطقه و یک خبر اقتصادی بسیار بااهمیت برای شهروندان اسرائیل محسوب می‌شود.»

در مقابل وزیر خارجه ترکیه گفت: «ما به دفاع از حقوق فلسطینی‌ها، از بیت‌المقدس تا غزه ادامه خواهیم داد.»

مولود چاووش‌اوغلو افزود: «این موضوع اهمیت دارد که پیام‌های ما [به اسرائیل] درباره مساله فلسطین مستقیما از طریق سفیر منتقل شود.»

ترکیه و اسرائیل در سال ۲۰۱۸ به دنبال کشته شدن تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه سفرای خود را از پایتخت‌های یکدیگر فراخوانده بودند. نشانه‌هایی از بهبود روابط دو کشور طی ماه‌های گذشته دیده شده بود که نقطه اوج آن سفر پنج ماه پیش اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل به ترکیه بود.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پیش از این بار‌ها از سیاست‌های اسرائیل در قبال فلسطینی‌ها انتقاد کرده بود. ترکیه روابط نزدیکی با گروه حماس دارد. باریکه غزه تحت کنترل شبه‌نظامیان این گروه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی