تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

شاد باشید تا بیشتر «عمر» کنید

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد حتی افزایش اندک در میزان شادی با طولانی‌تر شدن عمر مرتبط است. شادی به ویژه در سنین بالاتر، تاثیر مستقیمی بر طول عمر افراد دارد.

کد خبر: ۱۳۵۵۸۳
۱۹:۵۶ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

شاد باشید تا بیشتر «عمر» کنید

دیدارنیوز: یافته‌های جدید محققان نشان می‌دهد، نوع احساسات اصلی حاکم بر روان یک فرد بر زندگی و میزان طول عمر وی تاثیر داشته و در این میان نقش احساسات مثبت و شادی بسیار پر رنگ ارزیابی می‌شود.

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد حتی افزایش اندک در میزان شادی با طولانی‌تر شدن عمر مرتبط است. برای انجام این مطالعه، بیش از چهار هزار نفر به مدت شش سال تحت نظر قرار گرفتند تا احتمال مرگ آن‌ها به هر دلیلی ارزیابی شود.

دکتر راهول مالهوترا، یکی از نویسندگان این مطالعه، درباره موضوع فوق گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که حتی افزایش اندک در شادی ممکن است برای طول عمر انسان و به ویژه افراد مسن مفید باشد.

بنابراین فعالیت‌های سطح فردی و همچنین سیاست‌ها و برنامه‌های دولتی که شادی یا رفاه روانی را حفظ یا بهبود می‌بخشد ممکن است به زندگی طولانی‌تر در میان شهروندان و به ویژه سالمندان کمک کند.

این یافته‌ها بر اساس ارزیابی شرایط روانی و جسمانی و طول عمر ۴ هزار و ۴۷۸ فرد بالای ۶۰ سال و ساکن سنگاپور به دست آمده اند. شرکت کنندگان در این مطالعه به مدت شش سال تحت تعقیب قرار گرفتند تا احتمال مرگ آن‌ها به هر دلیلی ارزیابی شود.

نتایج تحقیقات نشان داد: در بین سالمندان ناراضی مرگ و میر بسیار بیشتر بوده و ۲۰ درصد آن‌ها در طول شش سال جان خود را از دست دادند. با این حال، در افراد مسن شاد، فقط ۱۵ درصد فوت کرده بودند.

دکتر ژوئن می‌لینگ لی، یکی از پژوهشگران همکار در این مطالعه، در رابطه با موضوع فوق گفت: ارتباط معکوس شادی با مرگ و میر در بین گروه‌های سنی و جنسیتی روشنگر است. شادی به ویژه در سنین بالاتر، تاثیر مستقیمی بر طول عمر افراد دارد.

شرح کامل این پژوهش در مجله تخصصی Age and Aging منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

منبع:سیناپرس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی