تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
بازگشت ترکیه و مصر به تنظیمات تاریخی
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۲)؛ دیدار سی‌سی و اردوغان در قطر

بازگشت ترکیه و مصر به تنظیمات تاریخی

در افتتاحیه جام جهانی، سی‌سی و اردوغان رهبران دو کشور قدرتمند منطقه، با پادرمیانی امیر قطر، پس از حدود یک دهه در برابر دوربین‌ها دست هم را به گرمی فشرده و حدود یک ساعت باهم گفتگو کردند.

دفاع از خود به سبک «ترامپ»؛ اوباما هم اسناد را خارج می‌کرد

پس از یورش جنجالی اف‌بی‌آی به عمارت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، و توقیف اسناد طبقه‌بندی شده کاخ سفید، ترامپ پای باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا را وسط کشید و مدعی شد که او هم اسناد را از کاخ سفید خارج می‌کرد.

کد خبر: ۱۳۵۴۸۶
۱۳:۳۶ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

دفاع از خود به سبک «ترامپ»؛ اوباما هم اسناد را خارج می‌کرد

دیدارنیوز: رئیس جمهور سابق آمریکا در تازه‌ترین موضع‌گیری درباره یورش اف‌بی‌آی به عمارت وی، گفت که «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا نیز اسناد طبقه‌بندی‌شده را از کاخ سفید خارج کرده است.

به نقل از راشاتودی، «دونالد ترامپ» یورش مأموران اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) به عمارت وی موسوم به مار-ئه-لاگو و توقیف اسناد طبقه‌بندی‌شده را به شدت مورد انتقاد قرار داد، زیرا به گفته او، اوباما نیز پس از پایان دوران ریاست جمهوری، اسنادی که برخی از آن طبقه‌بندی‌شده و محرمانه بوده را بدون کوچک‌ترین اعتراض اف‌بی‌آی از کاخ سفید خارج کرده است.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود نوشت: رئیس جمهور باراک حسین اوباما ۳۳ میلیون صفحه اسناد که اکثر آن طبقه‌بندی‌شده بود را نگه داشت. چقدر از این اسناد به (سلاح‌های) هسته‌ای مربوط بود؟ جواب این است، بیشمار!

رئیس جمهوری سابق و جنجالی آمریکا پیش از این در روز جمعه مدعی شد که «موضوع تسلیحات هسته‌ای درست مثل روسیه، روسیه، روسیه یک فریب است؛ همان‌طور که دوبرار استیضاح، پرونده مولر و خیلی از موضوعات دیگر فریب بود.»

ترامپ این یورش را «تجاوز و مسلح کردن نظام دادگستری» توصیف کرد و همچنین مدعی شد که این امکان وجود دارد که اف‌بی‌آی برای وی پاپوش درست کرده باشد، زیرا به گفته او، وکلایش در زمان تفتیش، «مطلقا» اجازه نزدیک شدن به مأموران را نداشته‌اند.

مأموران اف‌بی‌آی دوشنبه هفته گذشته با یورش به عمارت ترامپ واقع در پام‌بیچ کالیفورنیا، ۲۰ جعبه شامل ۱۱ مجموعه اسناد طبقه‌بندی‌شده و فوق محرمانه را توقیف کردند.

بر اساس گزارش نشریه واشنگتن پست، اسناد طبقه‌بندی‌شده به تسلیحات هسته‌ای مربوط بوده هرچند این نشریه مشخص نکرده که اسناد مذکور در مورد آمریکا است یا سایر کشورها.

فرانس ۲۴ دیروز در گزارشی با بررسی عواقب کیفری چنین اقدامی برای ترامپ نوشت که رئیس جمهور آمریکا این قدرت را دارد تا اسناد را از حالت طبقه‌بندی‌شده خارج کند؛ قدرتی که این احتمال را قوت می‌بخشد که ترامپ پیش از انتقال اسناد به مار-ئه-لاگو، آن‌ها را از حالت طبقه‌بندی‌شده خارج کرده باشد؛ این در حالی است که ترامپ در پست دیگری در شبکه اجتماعی خود، نوشت «تمام اسناد از حالت طبقه‌بندی شده خارج شده است.»

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی