تیتر امروز

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی
تیزرِ قسمت دومِ گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی

حجت‌الاسلام ناصر نقویان کارشناس مذهبی، در بخش دوم گفت‌وگوی خود با دیدار به مباحثی چون موقت و مشروط شدن دوره حکمرانی ولی فقیه، معروفترین‌ها، منکرترین‌ها و شرایط امروز ایران در مقایسه به دوره پهلوی...

اولین نشست جهاد تبیین در شرکت نفت و گاز اروندان

اولین نشست جهاد تبیین در شرکت نفت و گاز اروندان با حضور آیت الله دکتر حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و با حضور مدیران و روسای این شرکت در روز شنبه (۲۲ مرداد ۱۴۰۱) برگزار شد.

کد خبر: ۱۳۵۴۳۲
۱۸:۲۳ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

دیدارنیوز_سرویس‌خوزستان در ابتدای این نشست مهندس عبدالله عذاری اهوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان ضمن خوش آمد گویی به آیت الله دکتر حیدری و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش، گفت: از اول انقلاب با تلاش‌ها و مبارزات آیت الله دکتر حیدری از نزدیک آشنا بوده ام و به طور قطع خدمات صادقانه و با ارزش ایشان در دوران انقلاب و دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست و آیت الله حیدری را از ذخایر با ارزش انقلاب، علمای مردمی و دغدغه‌مند استان خوزستان دانستند.

ایشان وجود برگزاری این نوع جلسات را در تبیین شاخص‌های انقلاب پیرو مطالبه مقام معظم رهبری در بحث جهاد تببین امری ضروری دانست.

وی در خصوص عملکرد تولید این شرکت افزود: طی ده ماه گذشته به همت همکاران سخت کوش مان توانستیم در میدان نفتی آزادگان ۱۸ درصد افزایش تولید داشته باشیم و همچنین با اقدامی مثبت، توانستیم در یک ماه اخیر ۷۰۰ هزاردلار صرفه جویی ارزی داشته باشیم که این افزایش منجر به صرفه جویی ۸ میلیون دلاری در سال خواهد شد که نمونه‌ای از یک موفقیت بزرگ است.  

در ادامه این نشست آیت الله دکتر حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری، به ضرورت اجرای جهاد تبیین، مواضع انقلاب در اوضاع کنونی، نقش خواص در تبیین این شاخص ها، توجه ویژه و عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین پرداخت.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ جهان اسلام شاهد آن بودیم که معاویه بار‌ها در صدد حذف نام حضرت امام علی (علیه السلام) و نشان دادن جلوه‌ای ناخوشایند از ایشان در دوران خود بود، اما به امر خداوند هیچ گاه موفق به انجام چنین کاری نشد و درعوض پیروان این امام بزرگوار و اسلام ناب محمدی روز به روز در جهان در حال گسترش است.

ایشان همچنین به نقش شهدای مدافع حرم در نابودی گروه‌های وهابی و تکفیری داعش اشاره و خاطر نشان کرد: آرامش و امنیت کنونی جامعه اسلامی مرهون رشادت‌ها و جان فشانی‌های این شهیدان و در راس آن‌ها فرماندهان شهیدی همچون سردار حاج قاسم سلیمانی و سردار حاج حسین همدانی دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیام شهدای مدافع حرم استقامت در راه خدا، مقابله با استکبار جهانی و شهادت طلبی است، افزود: شهدا و سرداران مدافع حرم حضرت زینب (س) این‌ها را از نهضت عاشورا یاد گرفته و در راه آن قدم بر می‌دارند و مردم ما نیز پیروی همین مکتب حسینی هستند و حضور میلیونی آن‌ها در مراسم تشییع شهید سلیمانی گویای این موضوع می‌باشد.

ایشان با بیان جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا گفت: قطعا مصیبتی که در روز عاشورا اتفاق افتاد در هیچ جای جهان چنین ظلم و واقعه‌ای تلخ رخ نداده است و در این روز نهضت آزادی و مبارزه با استکبار به اوج خود رسید.

دکتر حیدری در پایان به بیانات حضرت امام خمینی (ره) در خصوص مردم خوزستان اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) در دوران جنگ بار‌ها فرمود: ایران هم کربلا‌های مکرر دارد و خوزستان کربلای ایران است، چرا که مردم خوزستان در مقابل ظلم و بی عدالتی ایستادند و پای اعتقاداتشان به شهادت رسیدند.

گفتنی است این نشست که به منظور ترویج و انتشار فریضه جهاد تبیین از سوی روابط عمومی، شورای فرهنگ و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردید، در نظر دارد به جهت اجرای فرمایشات رهبر انقلاب با تداوم این گونه نشست‌های بصیرت افزایی در این راستا گام بردارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی