تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
در واکنش به قدرت‌نمایی چین

استقرار سامانه موشکی تاد کره جنوبی و رزمایش جدید تایوان

تایوان به دنبال تهدید تازه پکن و برغم پایان یافتن رزمایش بزرگ چین در اطراف این جزیره، روز پنجشنبه ۱۱ اوت رزمایش دیگری را با استفاده از تجهیزات جنگی انجام داد.

کد خبر: ۱۳۵۳۱۱
۱۲:۱۶ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

استقرار سامانه موشکی تاد کره جنوبی و رزمایش جدید تایوان 

 
دیدارنیوز: پکن دو روز پیش بار دیگر در هشداری شدید به تایپه اعلام کرد که رفتار‌های جدایی‌طلبانه تایوان را بر نخواهد تافت و در صورت لزوم به زور این جزیره را تابع خود خواهد کرد.

پکن طی سفر هفته گذشته و به دنبال سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، با برگزاری رزمایش در هوا و دریا در اطراف این جزیره، تنش‌ها را به بالاترین سطح در سال‌های اخیر رساند.

تایوان چین را متهم می‌کند که به بهانه سفر پلوسی و با تمرین‌های نظامی آماده حمله به این جزیره می‌شود.

لو ووی جی، سخنگوی لشکر هشتم ارتش تایوان گفت که ارتش تایوان صبح پنج شنبه به عنوان بخشی از رزمایش دفاعی، منور و توپ‌های هویتزر شلیک کرده است. به گفته او این رزمایش در پینگ تونگ، جنوبی‌ترین شهرستان تایوان و در ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت محلی (۰۰:۳۰ GMT) آغاز شد و حدود یک ساعت به طول انجامید.

در واکنشی دیگر به مانور نظامی چین در اطراف جزیره تایوان، پس از آنکه پکن از سئول درخواست کرد که استفاده از رادار‌های سامانه موشکی تاد را محدود و از استقرار واحد‌های جدید خودداری کند، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد هدف استفاده از استقرار سامانه موشکی تاد آمریکا در این کشور، دفاعی است.

سامانه دفاع موشکی تاد سال‌ها منبع مناقشه بین چین و کره جنوبی بوده است، زیرا پکن اذعان می‌کند رادار قدرتمند این سامانه می‌تواند به حریم هوایی این کشور نفوذ کند. پس از آنکه در سال ۲۰۱۶ میلادی سئول به کارگیری این سامانه موشکی را اعلام کرد، پکن واردات تجاری و فرهنگی خود را از کره جنوبی به شدت کاهش داد و ضربه بزرگی به روابط بین این دو کشور وارد کرد.

برچسب ها: تایوان چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی