تیتر امروز

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.

دولت ژاپن به دلیل «فشار‌های اقتصادی» استعفا کرد

در شرایطی که کشورمان سال‌هاست به دلیل تحریم‌های سنگین اقتصادی حال و روز خوشی ندارد و قیمت‌ها در دولت رئیسی سر به فلک کشیده و کمتر خبری از استعفا و کناره‌گیری مسوولان شنیده می‌شود، در آن سوی آب‌ها در ژاپن که یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی محسوب می‌شود، دولت این کشور به دلیل «فشار‌های اقتصادی» و «همه‌گیری کرونا» استعفا کرده است.

کد خبر: ۱۳۵۲۶۳
۱۲:۱۷ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

دولت ژاپن به دلیل «فشار‌های اقتصادی» استعفا کرد

دیدارنیوز: در پی افزایش فشار‌های اقتصادی و همه‌گیری کرونا، کابینه ژاپن صبح امروز با برگزاری نشستی ویژه، استعفای خود را اعلام کرد.

به نقل از کیودو، دولت ژاپن در پی فشار‌های ناشی از افزایش بهای مواد غذایی و سوخت، نسبت به تغییر سریع کابینه اقدام کرد و دولت جدید به رهبری «فومیو کیشیدا»، نخست وزیر ژاپن به‌زودی معرفی می‌شود.

پاییز سال گذشته اعلام شد که دولت ژاپن در نظر دارد تا ترکیب کابینه را تغییر دهد. کیشیدا اعلام کرد که حزب حاکم باید «به طور مستقیم با افکار عمومی مواجه شود.»

همزمان با اظهارات کیشیدا، «یوکیو ادانو» رهبر حزب «دموکرات مشروطه ژاپن»، از مخالفان حزب حاکم نیز تاکید کرد که «تغییر در کل کابینه الزامی است، زیرا حزب لیبرال دموکرات تغییر نخواهد کرد.»

فومیو کیشیدا چهارم اکتبر ۲۰۲۱ (۱۲ مهر ۱۴۰۰) با رأی اکثریت پارلمان، به عنوان نخست وزیر ژاپن انتخاب شد. در حال حاضر در مجلس سفلی ژاپن از ۴۶۵ کرسی، ۳۰۵ کرسی در اختیار نمایندگان حزب حاکم (حزب لیبرال دموکرات) است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی