تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
رستم قاسمی در کادر نظام جا دارد و باید بر اساس منافع ملی حرف بزند

مهاجری: عده‌ای به صورت ایدئولوژیک با برجام مخالفت می‌کنند

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا درباره اظهارنظر تعدادی از تندروهای داخلی درخصوص احیای برجام گفت: برخی به صورت ژنتیکی با برجام مخالفت می‌کنند. حالا ممکن است میان آن‌ها کاسبان برجام هم وجود داشته باشد، برخی نیز مخالف ایدئولوژیک برجام هستند.

کد خبر: ۱۳۵۲۲۹
۰۸:۴۷ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

مهاجری: عده‌ای به صورت «ایدئولوژیک» با برجام مخالفت می‌کنند

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: برخی به صورت ژنتیکی با برجام مخالفت می‌کنند. حالا ممکن است میان آن‌ها کاسبان برجام هم وجود داشته باشد، برخی نیز مخالف ایدئولوژیک برجام هستند. این گروه فکر می‌کنند هرگونه ارتباط با غرب، قرارداد‌هایی که با غربی‌ها بسته می‌شود، بدون آنکه بدانند مفاد آن قرارداد چیست به ضرر کشور است.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، در پاسخ به این سوال که با توجه به انتشار اخباری از نزدیک شدن به توافق حالا تندرو‌ها با این توافق مخالفت می‌کنند و حتی در درون دولت نیز مخالفانی وجود دارد، دلایل این مخالفت‌ها چیست، گفت: عده‌ای که امروز با برجام مخالفت می‌کنند به دو دسته و گروه تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که در دوره روحانی با برجام مخالفت کردند و اگر بار دیگر برجام به تصویب مجلس فعلی برسد به علت آنکه در افکار عمومی کسانی خواهند پرسید این برجام همان برجام دوره روحانی است و چرا نگذاشتید در دوره خودش به نتیجه برسد، برای آنکه خودشان زیر سوال نروند با آن مخالفت می‌کنند.

وی افزود: دسته دوم کسانی هستند که به صورت ژنتیکی با برجام مخالفت می‌کنند. حالا ممکن است میان آن‌ها کاسبان برجام هم وجود داشته باشد، برخی نیز مخالف ایدئولوژیک برجام هستند. این گروه فکر می‌کنند هرگونه ارتباط با غرب، قرارداد‌هایی که با غربی‌ها بسته می‌شود، بدون آنکه بدانند مفاد آن قرارداد چیست به ضرر کشور است و قراردادنامه هرچیزی که باشد فرقی نمی‌کند و آن‌ها به هر حال با آن مخالف هستند.

مهاجری درباره اظهارنظر‌های رستم قاسمی درباره برجام در میانه مذاکرات گفت: به دلیل آنکه آقای قاسمی را نسبتا می‌شناسم، او روحیه سلیم‌النفسی دارد و به احتمال زیاد، توییت را خود ایشان نزده است. اگر دقت کرده باشید در توییت دوم، توییت اول را تا حدودی نرم کرد. حالا که او وزیر راه و شهرسازی است چه ارتباطی به برجام دارد؟ ممکن است صفحه توییتری او در دستان افراد آشنایی باشد و بعد از آن توییت به او گفته باشند، اما به هر ترتیب آقای قاسمی در کادر نظام جا دارد و باید بر اساس منافع ملی حرف بزند، اگر برجام را به یزیدیان نسبت دهد فردا روزی که برجام به تصویب نظام و حاکمیت برسد چه واکنشی خواهد داشت؟ به این ترتیب در نوشتن آن توییت مقداری بی ملاحظگی شد و با شناختی که از آقای قاسمی دارم بعید می‌دانم آن توییت نوشته او باشد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی