تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

یورش غافلگیر‌کننده FBI به عمارت «ترامپ»

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده است که ماموران اف‌بی‌آی در این «بازرسی غافلگیرانه» به دنبال اسناد طبقه‌بندی شده‌ای بودند که احتمال می‌رود آقای ترامپ در پایان ریاست جمهوری از کاخ سفید خارج کرده باشد.

کد خبر: ۱۳۵۲۰۴
۱۸:۳۰ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

یورش غافلگیر‌کننده FBI به عمارت «ترامپ»

دیدارنیوز: ماموران پلیس فدرال ایالات متحده (اف‌بی‌آی) شامگاه روز دوشنبه ۸ اوت بدون اطلاع قبلی با «یورش» به عمارت و استراحتگاه دونالد ترامپ در «مار اِ لاگو» واقع در در پالم بیچ فلوریدا به بازرسی منزل رئیس جمهوری پیشین آمریکا پرداختند.

تصاویر منتشر شده از این رویداد شامل تصاویر هوایی از عمارت آقای ترامپ و تصاویری از حضور خودرو‌های پلیس در اطراف منزل اوست.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه به این پرونده گزارش داده است که ماموران اف‌بی‌آی در این «بازرسی غافلگیرانه» به دنبال اسناد طبقه‌بندی شده‌ای بودند که احتمال می‌رود آقای ترامپ در پایان ریاست جمهوری از کاخ سفید خارج کرده باشد.

خروج اسناد طبقه‌بندی دوره ریاست‌جمهوری توسط آقای ترامپ رویداد تازه‌ای نیست. دفتر آرشیو ملی آمریکا در فوریه ۲۰۲۲ از انتقال ۱۵ جعبه از اسناد محرمانه توسط آقای ترامپ به اقامتگاه خود در «مار اِ لاگو» خبر داده بود. روی این جعبه‌ها علامت «اطلاعات طبقه بندی شده امنیت ملی» به چشم می‌خورد.

ترامپ: در گاو صندوق من را باز کرده‌اند
دونالد ترامپ در بیانیه‌ای با تایید این خبر اعلام کرد: «خانه زیبای من، «مار اِ لاگو» در پالم بیچ فلوریدا هم‌اکنون در محاصره، یورش و اشغال تعداد زیادی از ماموران اف‌بی‌آی است. آن‌ها حتی گاو صندوق من را نیز باز کرده‌اند.»

دفتر آرشیو ملی آمریکا همچنین «به ریختن برخی اسناد و مدارک در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ به توالت کاخ سفید» اشاره کرده بود. دفتر آرشیو ملی، اسناد مرتبط با این موضوع را به کمیته نظارت کنگره ارایه کرده بود.

اقدام اخیر اف‌بی‌آی در بازرسی سرزده از خانه آقای ترامپ نشان دهنده تشدید نظارت مجریان قانون بر آقای ترامپ است. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ترامپ در چند ماه اخیر آشکارا از میل بازگشت به قدرت سخن گفته است.

آقای ترامپ در بیانیه اخیر خود اعلام کرد: «پس از همکاری با نهاد‌های دولتی، این یورش اعلام نشده به خانه من ضروری و مناسب نبود.»

قانون فدرال، حذف اسناد طبقه‌بندی شده و انتقال آن به مکان‌های غیرمجاز را ممنوع اعلام کرده است. با این وجود ممکن است آقای ترامپ استدلال کند که به عنوان رئیس جمهوری پیشین این کشور، او مرجع نهایی حذف طبقه بندی این دسته از اسناد بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی