تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

ادعای مشاور زلنسکی؛ ایران «۴۶ پهپاد» به روسیه تحویل داده است

در حالی که جنگ اوکراین به ششمین ماه خود نزدیک می‌شود، مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، مدعی شد که ایران ۴۶ فروند پهپاد به روسیه تحویل داده است.

کد خبر: ۱۳۵۰۹۱
۰۹:۳۵ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ادعای مشاور زلنسکی؛ ایران «۴۶ پهپاد» به روسیه تحویل داده است

دیدارنیوز: در شرایطی که جنگ اوکراین به ششمین ماه خود نزدیک می‌شود، مشاور رئیس جمهور اوکراین، مدعی شد که روسیه استفاده از پهپاد‌های ایرانی را آغاز کرده است.

اولکسی آرستویچ، مشاور دفتر رئیس جمهور اوکراین، روز جمعه در گزارشی از وضعیت جنگ اوکراین مدعی شد که ایران ۴۶ فروند پهپاد به روسیه تحویل داده است. «موسسه مطالعات جنگ» با اعلام این خبر از قول مشاور زلنسکی اضافه کرده که هنوز مشخص نیست که آیا این تعداد کل پهپاد‌هایی است که قرار بوده ایران به روسیه تحویل بدهد یا تعداد بیشتری از پهپاد‌ها در راه است.

گفته می‌شود دست کم برخی از پهپاد‌ها از نسل قدیمی‌تر پهپاد‌های ضربتی سنگین «شاهد ۱۲۹» هستند، و روسیه احتمالا از آن‌ها برای حمله به سامانه راکت اندازی «هیمارس» که آمریکا به تازگی در اختیار اوکراین قرار داده است استفاده خواهد کرد.

نخستین بار اوایل ماه ژوئیه جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، مدعی شد که روسیه قصد دارد صد‌ها پهپاد از ایران بگیرد و از آن‌ها در جنگ اوکراین استفاده کند. این ادعا از سوی مقامات کشورمان، از جمله در گفتگوی حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه، با همتای اوکراینی خود تکذیب شد، اما مقامات و تحلیلگران غربی همچنان بر تکرار آن پافشاری می‌کنند.

اواسط خرداد ماه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، از اعطای یک بسته کمکی ۷۰۰ میلیون دلاری به اوکراین خبر داده و گفته بود که شامل «سامانه‌های موشکی پیشرفته تری» است. ساعاتی بعد، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که منظور بایدن سامانه موشکی هیمارس بوده است.

هیمارس مخفف عبارت «سامانه راکت انداز توپخانه‌ای با تحرک بالا» است قادر است به طور همزمان ۶ موشک هدایت شونده ۲۲۷ میلیمتری را شلیک کند. در آن زمان کارشناسان نظامی می‌گفتند که این سامانه موشکی می‌تواند وضعیت جنگ در اوکراین را تغییر دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی