تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

سیل در کالیفرنیای آمریکا؛ هزاران نفر گرفتار شدند

بر اثر وقوع ناگهانی سیل در کالیفرنیای آمریکا حدود هزار نفر از ساکنان این شهر در یک پارک ملی و در میان امواج مهیب سیل گرفتار شده اند. تاکنون هیچ تلفات جانی گزارش نشده است، اما حدود ۵۰۰ بازدیدکننده و ۵۰۰ نفر از کارکنان پارک به دلیل بسته شدن کلیه مبادی خروجی و ورودی پارک قادر به خروج از پارک نیستند.

کد خبر: ۱۳۴۹۸۰
۱۳:۴۲ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سیل در کالیفرنیای آمریکا؛ هزاران نفر گرفتار شدند

دیدارنیوز: مسئولان پارک ملی «دره مرگ» در کالیفرنیا اعلام کردند در پی وقوع ناگهانی سیل مجبور به بستن پارک شده و در نتیجه حدود هزار نفر داخل پارک گرفتار شده و نمی‌توانند آنجا را ترک کنند.

آن‌ها افزودند: حدود ۶۰ خودرو متعلق به بازدیدکنندگان و کارکنان پارک در میان انبوهی از گل و لای این سیل مهیب گیر کرده و آسیب دیده اند و گل و لای فراوان به هتل لوکسی در نزدیکی این پارک نیز وارد شده و به برخی اتاق‌های هتل و دفاتر تجاری مستقر درهتل، خسارات فراوانی وارد کرده است.

براساس گزارش رویترز، تاکنون هیچ تلفات جانی گزارش نشده است، اما حدود ۵۰۰ بازدیدکننده و ۵۰۰ نفر از کارکنان پارک به دلیل بسته شدن کلیه مبادی خروجی و ورودی پارک قادر به خروج از پارک نیستند.

بر اثر این سیل، سیستم آب رسانی منطقه تخریب شده و کارشناسان هواشناسی بارش باران‌های شدید و وقوع سیل برای چند روز آینده را پیش بینی کرده اند.

این در حالی است که میزان بارش باران در این منطقه سالانه تنها ۲/۲ اینچ است و به همین دلیل این منطقه همیشه یکی از خشک‌ترین مناطق آمریکای شمالی بوده، اما این سیل رکورد جدیدی را در این منطقه ثبت کرد.

مقامات پارک اعلام کردند که هنوز مشخص نیست پارک چه زمانی دوباره بازخواهد شد و بازدیدکنندگان و کارمنان پارک می‌توانند از آن خارج شوند.

پیش از این، در اوت سال ۲۰۰۴ بر اثر وقوع یک سیل ناگهانی در این پارک تمام مسیر‌های ورودی و خروجی آن به مدت ۱۰ روز بسته شد و ۲ نفر نیز کشته شدند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی