تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

ربیعی: برخی بیانات به نام آموزه‌های دینی حاوی برداشت‌های سطحی است

علی ربیعی، کنشگر مسائل اجتماعی و فعال سیاسی، در یادداشتی نوشت: برخی بیانات به نام آموزه‌های دینی حاوی برداشت‌های سطحی و آمرانه با آثار معکوس است.

کد خبر: ۱۳۴۹۷۸
۱۳:۲۸ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

ربیعی: برخی بیانات به نام آموزه‌های دینی حاوی برداشت‌های سطحی است

دیدارنیوز: کنشگر مسائل اجتماعی و فعال سیاسی تاکید کرد: این روز‌ها برخی بیانات به نام آموزه‌های دینی مطرح می‌شود که شواهد عینی حاکی از آن است این نوع بیان که معمولا حاوی برداشت‌های سطحی و آمرانه است، آثار معکوس و غیرقابل دفاع به جای می‌گذارد... حتی گاهی در اجرای آمرانه، یک معروف مشکوک با یک فعل حرام و منکر قطعی آمیخته می‌شود.

علی ربیعی، کنشگر مسائل اجتماعی و فعال سیاسی، در یادداشتی نوشت: مرور بیانات آیت‌الله مطهری در این ایام، معرفت امر به معروف و نهی از منکر را به همه ما یادآور می‌شود.

این روز‌ها برخی بیانات به نام آموزه‌های دینی مطرح می‌شود که شواهد عینی حاکی از آن است این نوع بیان که معمولا حاوی برداشت‌های سطحی و آمرانه است، آثار معکوس و غیرقابل دفاع به جای می‌گذارد.

بعضاً، برخی موارد در حوزه فرهنگی و اجتماعی، به صورت عمده و برجسته مطرح کرده و به گناهی نابخشودنی تبدیل می‌کنند. سپس با استفاده از اثر هاله‌ای در قالب منکری بزرگ تعمیم‌های ناروا داده می‌شود.

حتی گاهی در اجرای آمرانه، یک معروف مشکوک با یک فعل حرام ومنکر قطعی آمیخته می‌شود. این سوالی است جدی که درتزاحم بین‌ای دو کدام باید انجام وکدام یک باید ترک شود؟

در نتیجه فرد مخاطب، ناخواسته خود را در قالب معروف‌ها تعریف نمی‌کند. این روند جز با غامض و پیچیده‌تر کردن مسئله و افزایش رویایی‌های اجتماعی ثمر دیگری ندارد و متاسفانه یک امر کاملا فرهنگی را به حوزه سیاست و امنیت سوق می‌دهد.

منبع: ایلنا
برچسب ها: علی ربیعی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی