تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!
۱۰ نکته از بازی استقلال و ملوان
به آبی‌ها گل زدید، شادی نکنید!

۱۰ نکته از بازی استقلال و ملوان

استقلال در انزلی در نیمه مربیان برنده شد تا هواداران‌ این تیم‌، باخت هفته اول مقابل سپاهان را به دست فراموشی بسپارند. مرور چند نکته از این بازی خالی از لطف نیست.
وزارت دفاع تایوان اعلام کرد

چین درحال «شبیه‌سازی حمله» به تایوان است!

پس از تنش‌های اخیر میان آمریکا و چین که با سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان شدت گرفت، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که چین در حال شبیه‌سازی حمله به این منطقه است.

کد خبر: ۱۳۴۹۷۴
۱۳:۰۶ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

چین درحال «شبیه‌سازی حمله» به تایوان است!

دیدارنیوز: وزارت دفاع تایوان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که چین در سومین روز از رزمایش‌های نظامی که پس از دیدار نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا آغاز شد، در حال شبیه‌سازی حمله به این منطقه است.

در این بیانیه آمده است: تعداد زیادی از هواپیما‌های جنگی و کشتی‌های متعلق به ارتش آزادی‌بخش خلق چین (PLA) در تنگه تایوان رویت شده که برخی از آن‌ها از "خط میانی" عبور کرد‌ه‌اند.

تایوان به کشتی و جنگنده‌های چین هشدار داده است.

همچنین وزارت دفاع تایوان اعلام کرد: ۴ پهپاد چینی شب گذشته در اطراف جزیره کینمن (Quemoy) و برخی از جزایر مجاور که تحت کنترل تایوان است، در حال پرواز بودند و ارتش تایوان شلیک اخطار داده است.

جزیره کینمن در حدود ۱۰ کیلومتری سواحل چین قرار دارد.

گفتنی است نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه شب به همراه هیئتی ۵ نفره وارد تایوان شد. این سفر که دو هفته است در مورد آن گمانه زنی می‌شد، باعث تنش بین آمریکا و چین شد.

وزارت امور خارجه چین بلافاصله پس از ورود هواپیمای حامل نانسی پلوسی به تایوان، بیانیه‌ای منتشر کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد سفر پلوسی که علی‌رغم مخالفت و اعتراض چین صورت گرفته، نقض جدی اصل «چین واحد» و تعهدات سه بیانیه مشترک که اساس روابط دیپلماتیک آمریکا و چین را تشکیل می‌دهد، است.

منبع: تی آر تی فارسی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی