تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

نشت چاه 372 نفت و گاز مارون با موفقیت مهار شد

شامگاه دوشنبه 10 مرداد چاه 372 شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون واقع در واحد بهره برداری شماره 3 این شرکت دچار نشت از ناحیه رینگ فلزی زیر شیر اصلی تحتانی شد که با اقدام سریع کارشناسان شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون مهار و ایمن سازی گردید.

کد خبر: ۱۳۴۸۹۷
۱۲:۰۶ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

نشت چاه 372 نفت و گاز مارون با موفقیت مهار شد

 

 دیدارنیوز: به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه چاه مذکور با دبی 2 هزار بشکه در روز در مخزن آسماری قرار داشته و از چاه های فعال تولیدی شرکت به شمار می آید، گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد که خوردگی حفره ای در مرکز رینگ باعث ایجاد سوراخ در رینگ و نشت جزئی چاه شده بود اما قطعه مذکور جهت انجام بررسی های بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است.

 

وی افزود: در بدو امر با استفاده از پمپ تراک و تزریق هزار و 100 بشکه آب، چاه را مهار و تسهیلات معیوب اعم از رینگ فلزی، شیر اصلی تحتانی و شیر ایمنی سرچاهی علاوه بر 2 عدد شیر دروازه ای 6 اینچ 5 هزار (شاخه تزریق) را تعویض کردیم.

مهندس حمید کاویان ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون  و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بخاطر انجام سریع این عملیات یادآور شد: خوشبختانه هیچ ریسکی همجواران محترم تاسیسات عملیاتی شرکت را تهدید نکرد و تنها دو بشکه نفت در محل چاه رها شده بود که آن هم به سرعت جمع آوری گردید.


برچسب ها: نفت وگاز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی