تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

۹۵ جسد سیل‌ها به پزشکی قانونی ارجاع شد

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی از ارجاع ۹۵ پیکر در سیلاب‌های اخیر به پزشکی قانونی خبر داد و گفت: بیشترین تعداد پیکر‌های ارجاعی با ۴۰ فوتی مربوط به استان تهران بوده است.

کد خبر: ۱۳۴۸۶۰
۱۳:۲۶ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

۹۵ جسد سیل‌ها به پزشکی قانونی ارجاع شد

دیدارنیوز: رضا حاج منوچهری با اشاره به وقوع سیلاب‌های اخیر در برخی استان‌های کشور گفت: در پی وقوع سیل در برخی استان‌ها، تا این لحظه ۹۵ پیکر به مراکز پزشکی قانونی استان‌های درگیر ارجاع شده که کار شناسایی و تعیین هویت آنان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این آمار مربوط به فاصله زمانی چهارم تا دوازدهم مرداد ماه سال جاری است، ادامه داد: از ۹۵ پیکر ارجاعی قربانیان سیل به پزشکی قانونی ۵۱ نفر مرد و ۴۴ نفر زن بودند. همچنین بیشترین تعداد پیکر‌های ارجاعی با ۴۰ فوتی مربوط به استان تهران بوده است.

به گفته حاج منوچهری در سیلاب‌های روز‌های اخیر استان‌های تهران، خراسان رضوی، یزد، مازندران، کرمان، لرستان، سیستان و بلوچستان، مرکزی، آذربایجان شرقی، خوزستان، فارس، چهار محال و بختیاری و سمنان درگیر بوده‌اند.

معاینه و تعیین هویت قربانیان حوادث جمعی رایگان است
وی همچنین افزود: بر اساس سیاست‌های رییس سازمان مبنی بر تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مناسب به مردم و با هدف کاهش آلام داغدیدگان در حوادث جمعی، قربانیان و متوفیان حوادث دسته جمعی به صورت رایگان معاینه و تعیین هویت می‌شوند.

او با تأکید بر اینکه در حوادث دسته جمعی کلیه مراحل معاینه و آزمایشات DNA مربوط به آنان به صورت رایگان ارائه می‌شود، تصریح کرد: در حوادث دسته جمعی همچون سیل، زلزله و؛ که با تعداد بالای تلفات همراه است علاوه بر خانواده و افراد آسیب دیده در این حوادث، کل جامعه نیز متألم و مغموم هستند بنابراین سازمان پزشکی قانونی تلاش می‌کند با ارائه خدمات رایگان در شناسایی متوفیان سهمی در کاهش آلام اجتماعی ایفا کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، حاج منوچهری با اشاره به تلاش همکاران پزشکی قانونی در ارائه خدمات مناسب به مراجعین خاطرنشان کرد: در هنگام بروز حوادث دسته جمعی، سازمان پزشکی قانونی کشور به پشتوانه حضور همکاران متعهد و تلاشگر، کار شناسایی و تعیین هویت پیکر‌ها را با نهایت دقت و در کوتاهترین زمان ممکن انجام می‌دهد و تیم‌های بحران در ساعات اولیه پس از وقوع حادثه برای ساماندهی و شناسایی به موقع اجساد در محل وقوع حادثه حضور می‌یابند.

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی همچنین به عملکرد موفق پزشکی قانونی در حوادث دسته جمعی سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: در این حوادث تیم‌های تخصصی سازمان به صورت شبانه روزی و با به کارگیری کلیه امکانات کار تعیین هویت را به انجام رساندند همچنان‌که در حوادثی همچون منا، قطار سمنان، پلاسکو، کشتی سانچی و ... بدون اتلاف وقت و در نهایت دقت، پیکر‌های عزیزان درگذشته را شناسایی و تعیین هویت کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی