تیتر امروز

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟
سهم خواهی از فدراسیون تا سرخابی

آیا آجورلو و درویش تغییر می‌کنند؟

شایعه تغییر مدیران استقلال و پرسپولیس بلافاصله بعد از تغییر مدیر استادیوم آزادی خبر از تغییرات گسترده مدیریتی در فوتبال می‌دهد.
عنوان اتهامی اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است

قوه قضائیه: «مهدی میرسلیم» محکومیت ۵ ساله را سپری می‌کند

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده «مهدی میرسلیم» گفت: عنوان اتهامی او اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است و ایشان اکنون در زندان محکومیت ۵ ساله را سپری می‌کند.

کد خبر: ۱۳۴۸۵۶
۱۳:۰۲ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

ستایشی: عنوان اتهامی «مهدی میرسلیم» اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است

دیدارنیوز: سخنگوی قوه قضائیه گفت: عنوان اتهامی «سیدمهدی میرسلیم» اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است و ایشان اکنون در زندان محکومیت ۵ ساله را می‌گذراند.

مسعود ستایشی در جریان نشست خبری صبح امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در شرایطی که ابهامات فراوانی در خصوص پرونده «مهدی میرسلیم» وجود دارد بفرمایید آیا اساس موضوع بازداشت ایشان را تایید می‌کنید و آیا اتهام ایشان همانطور که در فضای مجازی منتشر شده جاسوسی بوده و همچنین این پرونده در چه مرحله‌ای قرار دارد و چرا تاکنون در این خصوص مانند برخی پرونده‌های مشابه اطلاع‌رسانی نشده است، گفت: آقای سیدمهدی میرسلیم به اتهام مقید در پرونده به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده؛ تاریخ اجرای مجازات معلوم است و جای ابهامی ندارد و براساس مقررات محکومیت ایشان بدون تعارف و تبعیض اجرا شده است چرا که وظیفه ما اجرای دقیق قانون است و بهترین راه تجلی عدالت اجرای قانون است.

وی ادامه داد: براساس اصل ۳ قانون اساسی قطعا قوه قضائیه تبعیضی در رسیدگی به پرونده‌ها ندارد. ایشان براساس رای دادگاه محکوم به حبس است و در این ایام براساس مقررات از مرخصی استفاده کرده چند روزی هم غیبت داشته است و ما خیلی شفاف این موضوع را اعلام کرده‌ایم. نسبت به غیبتی هم که صورت گرفته مقررات اجرا شده است و مقررات موضوع ماده ۱۹۴ ماده ۵۰۲ قانون آیین دارسی کیفری اعمال شده و جای بحث و نگرانی نیست و ایشان در حال حاضر در زندان است.

وی افزود: ایشان یک ناراحتی داشته، ابراز بیماری کرده و ما براساس تکلیف مثل سایر زندانیان ایشان را به واحد درمانی معرفی کردیم و پزشکی قانونی شرایط ایشان را برای ادامه حبس فراهم دانسته است و مجددا به زندان معرف شده است. عنوان اتهامی ایشان اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی