تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

پلوسی: به نشانه دوستی و صلح به تایوان آمده‌ام

سفر غیرمنتظره و تاریخی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، خشم چین را در پی داشته اما پلوسی می‌گوید به نشانه دوستی و صلح به تایوان سفر کرده است.

کد خبر: ۱۳۴۸۴۱
۱۱:۰۷ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

پلوسی: به نشانه دوستی و صلح به تایوان آمده‌ام

دیدارنیوز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که با سفر به تایوان خشم چین را برانگیخته و طوفان دیپلماتیک به راه انداخته، امروز (چهارشنبه) در پارلمان تایپه گفت که این هیات "به نشانه دوستی و صلح برای این منطقه" سفر کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه سه‌شنبه با وجود هشدار‌های چین که تایوان را بخشی از اراضی خود قلمداد می‌کند، وارد این جزیره خودگردان شد.

پلوسی که طبق قانون اساسی واشنگتن دومین مقام پس از رییس جمهوری آمریکاست، عالی‌ترین مقام منتخب آمریکایی به شمار می‌رود که طی ۲۵ سال گذشته به تایوان می‌رود.

نانسی پلوسی در جریان دیدار با تسای چی-چانگ، معاون رئیس پارلمان تایوان گفت: ما به نشانه دوستی با تایوان و از در صلح برای این منطقه آمده‌ایم.

پلوسی: به نشانه دوستی و صلح به تایوان آمده‌ام

پلوسی در پارلمان تایپه، این جزیره خودگردان را "یکی از آزادترین جوامع در جهان" خواند. پلوسی خطاب به رئیس‌جمهوری تایوان و با اشاره به افزایش همکاری بین پارلمانی گفت: ما از رهبری شما تشکر می‌کنیم و می‌خواهیم جهان آن را تصدیق کند.

به دنبال ورود پلوسی به تایپه، وزارت خارجه چین شامگاه سه‌شنبه به سرعت نیکولاس برنز، سفیر آمریکا را احضار کرده و به او هشدار داد که واشنگتن "بهای آن را پرداخت خواهد کرد. "

خبرگزاری دولتی چین (شینهوا) به نقل از شیه فنگ، معاون وزیر خارجه چین گزارش داد: این اقدام بسیار انگشت‌نما و مفتضحانه و تبعات آن عمیقا جدی است. چین دست روی دست نخواهد گذاشت. کسانی که با آتش بازی می‌کنند، با آن هلاک خواهند شد.

پلوسی: به نشانه دوستی و صلح به تایوان آمده‌ام

در همین حال تسای اینگ-ون، رئیس‌جمهوری تایوان امروز از پلوسی "بابت سفرش و اقدامات قاطعش در حمایت از تایوان در این دوران حیاتی" قدردانی کرده و گفت که این جزیره "در مواجهه با تهدید‌های نظامی تهدیدشده تسلیم نخواهد شد. "

رئیس‌جمهوری تایوان و پلوسی امروز ملاقات کردند و تسای گفت که او "یکی از وفادارترین دوستان" این جزیره است و از او بابت "حمایت تزلزل‌ناپذیرش در عرصه بین‌المللی" قدردانی کرد. تسای گفت: تایوان یک شریک قابل اعتماد برای ایالات متحده است و به کار با آمریکا به منظور تقویت همکاری در عرصه امنیت و توسعه اقتصادی و زنجیره تامین ادامه خواهد داد.

پلوسی گفت که سفرش به این جزیره "به وضوح نشان می‌دهد که آمریکا، تایوان را تنها نمی‌گذارد و بیش از هر زمان دیگری، پشتیبانی و همبستگی آمریکا با تایوان از اهمیت برخوردار است. "

او تاکید کرد که همراه با سایر اعضای کنگره در یک هیئت بازدیدکننده نشان می‌دهند که از تعهد خود به جزیره خودگردان دست نمی‌کشند.

او در یک سخنرانی کوتاه در جریان دیدار با تسای گفت: «امروز جهان با انتخاب بین دموکراسی و استبداد مواجه است. عزم آمریکا برای حفظ دموکراسی، در تایوان و در سراسر جهان، همچنان پابرجاست.»

تسای، با تشکر از پلوسی به خاطر چندین دهه حمایتش از تایوان، به او نشان افتخار غیرنظامی اهدا کرد و گفت که این نشان نشانگر قدردانی آن‌ها [تایوان]از پلوسی و تمایل به ادامه پیشرفت روابط ایالات متحده و تایوان از طریق همکاری بیشتر است.

پلوسی نیز پس از دریافت نشان در توییتر خود نوشت که این جایزه "نماد دوستی قوی و پایدار آمریکا" است.

تسای گفت: «تایوان با تهدید‌های نظامی تشدید شده عمدی، عقب نشینی نخواهد کرد. ما قاطعانه از حاکمیت ملت خود دفاع خواهیم کرد و همچنان خط دفاعی برای دموکراسی را حفظ خواهیم کرد.»

او بعداً در یک کنفرانس خبری گفت: "تمرینات نظامی پاسخ‌های غیرضروری هستند. "

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی