تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

رفع نیاز داخل به تجهیزات هایتک پتروشیمی

معاون پشتیبانی پتروشیمی شهید تندگویان گفت: صنعت پتروشیمی در استفاده از خدمات دانش بنیان‌ها در کشور پیشتاز است و اکنون با بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان همکاری می‌شود.

کد خبر: ۱۳۴۸۰۴
۱۹:۲۳ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

رفع نیاز داخل به تجهیزات هایتک پتروشیمی

 

دیدارنیوز: به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان؛ روح الله نصیری افزود: به علت تحریم کشور‌های غربی قادر به تأمین برخی قطعات حساس و هایتک از خارج از کشور نبودیم، اما به لطف شرکت‌های دانش بنیان و داخلی سازی توانستیم، نیاز‌های صنعت پتروشیمی را تامین کنیم.

 

معاون پشتیبانی پتروشیمی شهید تندگویان گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» کمیته ساخت داخل در پتروشیمی شهید تندگویان در همان روز‌های ابتدایی سال تشکیل شد.

وی افزود: بر این اساس، با رایزنی‌های انجام شده شرکت‌هایی که کار ساخت داخل انجام می‌دهند در سراسر کشور از جمله استان خوزستان شناسایی شدند.

 نصیری گفت: پتروشیمی شهید تندگویان با عقد قرارداد با این شرکت‌ها اقدام به سفارش و دریافت قطعاتی مانند قطعات اینتروال تاور، انواع مکانیکال سیل، گیربکس‌های صنعتی و... کرد که به علت تحریم‌های ظالمانه از سوی کشور‌های غربی در سال‌های اخیر قادر به تامین از خارج از کشور نبود.
معاون پشتیبانی پتروشیمی شهید تندگویان ادامه داد: این پتروشیمی در سال گذشته بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال از تجهیزات خود را داخلی‌سازی کرده است که حدود ۹ هزار میلیارد ریال این قرارداد‌ها در سال گذشته نهایی و بقیه آن‌ها امسال تکمیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: پتروشیمی شهید تندگویان توانست با پیشتازی در حمایت از تولید ملی، ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور، زمینه اشتغالزایی را برای متخصصان جوان کشور نیز فراهم کند.
معاون پشتیبانی پتروشیمی شهید تندگویان گفت: در بیش از چهار ماه امسال، دو هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال قرارداد ساخت داخل منعقد و نهایی شده، همچنین دو هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال طرح ساخت داخل نیز در حال پیگیری است.

 نصیری افزود: در سال گذشته در مجموع حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال قرارداد ساخت داخل منعقد شده بود که امسال این آمار نشان از افزایش حجم فعالیت‌های ساخت داخل را دارد.

وی با بیان اینکه در این میان از خدمات بیش از ۱۰۰ شرکت سازنده داخلی استفاده شده است افزود: بیش از ۳۰ شرکت سازنده درون استانی، از منابع ساخت داخل این پتروشیمی محسوب می‌شوند.

این فعال صنعت پتروشیمی گفت: از ظرفیت ۲۰ شرکت دانش بنیان در راستای تحقق موارد پیش گفته استفاده شده و همایشی با محوریت این پتروشیمی در سال گذشته با شرکت‌های دانش بنیان برگزار و از ظرفیت‌های موجود استفاده شده و این روند با رشد چشمگیر ادامه دارد.

برچسب ها: شگویا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی