تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!
با زور و تهدید و ارعاب نمی‌شود مسئله فرهنگی را حل کرد

نماینده مجلس: برخورد‌های اخیر در موضوع «حجاب» نگران‌کننده است

غلامرضا نوری قزلچه، نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است برخورد‌های اخیر در موضوع «حجاب» نگران‌کننده است و با زور و تهدید و ارعاب نمی‌شود مسئله فرهنگی را حل کرد.

کد خبر: ۱۳۴۷۶۸
۱۳:۴۸ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

نماینده مجلس: برخورد‌های اخیر در موضوع «حجاب» نگران‌کننده است

دیدارنیوز: نماینده مجلس با بیان اینکه "امنیتی جلوه دادن بی حجابی فرافکنی است" گفت: "عده‌ای که حجاب را رعایت نمی‌کنند ته دلشان این اعتقاد را ندارند، اما به یکسری رفتار‌های اجتماعی ما مسئولان واکنش نشان می‌دهند".

غلامرضا نوری قزلچه گفت: "مسائلی که در هفته‌های اخیر خصوصا در بحث حجاب پیش آمده و برخورد‌های که با این موضوع صورت می‌گیرد مقداری نگران کننده است. "

نماینده بستان آباد (آذربایجان شرقی) در مجلس افزود: "ما باید بدانیم یک معضل و مشکل فرهنگی، راهکارش فرهنگی است و با زور و تهدید و ارعاب نمی‌شود مشکل فرهنگی را حل کرد".

او همچنین گفت: "امنیتی کردن موضوع و برخورد‌های شلاقی این مسئله را حل نمی‌کند بلکه بدتر هم می‌کند. سازماندهی جلوه دادن بحث بی حجابی درست نیست و به نوعی فرافکنی است. کسانی که مسئولیت‌های فرهنگی در جامعه داشتند به جای اینکه پاسخگو باشند سریع مسئله را امنیتی می‌کنند و گردن دشمنان می‌اندازند که خودشان را تبرئه کنند.

نوری قزلچه اظهار کرد: "این موضوع علت‌هایی دارد که اینگونه در جامعه برون داد دارد. باید آن علل را رفع کرد و حتما برای حل آن باید به دنبال راهکار‌های فرهنگی باشیم".

وی ادامه داد: حتی قبل از اسلام مردمان ایران زمین مردمانی عفیف چه در پوشش و چه رفتار بودند و برای پوشش‌های عفیفانه ارزش قائل بودند بعد از اسلام هم این فرهنگ غنی‌تر شد. اینکه در جامعه این شرایط پیش می‌آید باید ریشه یابی شود. اگر علت‌ها پیدا شود قسمت سخت کار را پیش رفته ایم. علت‌ها را پیدا کنیم که چرا این برخورد‌ها صورت می‌گیرد".

نوری قزلچه افزود: "این موضوع را نباید از حالت فرهنگی خارج کرد و به یک بحث امنیتی تبدیل کرد. خیلی از دشمنان نظام می‌خواهند بر این مسائل سوار شوند و از این موضوعات آتوی علیه نظام درست کنند. از این طرف عده‌ای را به کشف حجاب تشویق می‌کنند و از آن طرف عده‌ای را تشویق می‌کنند که باید با این‌ها برخورد شود. نباید مسئولان در این گردونه بیفتند. نباید مسئله را امنیتی ببینیم و با امنیت کشور مرتبط دانست".

وی تاکید کرد: "مسئله بی حجابی معضل فرهنگی است که در کشور بوجود آمده است و از رسوب یکسری مشکلات است. حتی همان عده‌ای که رعایت نمی‌کنند ته دلشان این اعتقاد را ندارند، اما به یکسری رفتار‌های اجتماعی ما مسئولان واکنش نشان می‌دهند. نباید این واکنش‌ها را امنیتی جلوه داد و به جا‌های دیگر وصل کرد. امنیتی دانستن این موضوع، مسئله درست کردن است چرا که این معضل فرهنگی است که باید با راهکار‌های فرهنگی آن را ارائه کرد".

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی