تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

نمایشگاه هنری برای خیارشوری که به سقف چسبیده!

یک هنرمند اتریشی قصد دارد یک تکه خیارشور که به سقف چسابنده شده را به عنوان یک اثر هنری چیدمان و به قیمت هزاران دلار به فروش برساند.

کد خبر: ۱۳۴۶۲۷
۱۶:۰۲ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

نمایشگاه هنری برای خیارشوری که به سقف چسبیده

دیدارنیوز ـ به نقل از نشنال، «متیو گریفین» یک هنرمند استرالیایی است و اخیرا از یک اثر هنری چیدمان رونمایی کرده است. این اثر هنری درحقیقت یک تکه خیارشور ساندویچ چیزبرگر «مک‌دونالد» است که به سقف یک گالری هنری در نیوزلند چسبانده شده است.

«خیارشور» که ۱۰،۰۰۰ دلار نیوزلند ارزش‌گذاری شده است، درحقیقت بخشی از یک نمایشگاه هنری با عنوان «هنر‌های زیبا» بود که در گالری «مایکل لت» در «آکلند» برگزار شد. این نمایشگاه در سی جولای به پایان رسید. مجموعه‌دار یا موسسه‌ای که این اثر هنری را خریداری می‌کند، دقیقا همین خیارشوری که «گریفین» از آن استفاده کرده است را خریداری نمی‌کند، بلکه دستورالعملی را برای بازسازی این اثر هنری در یک مکان جدید را دریافت می‌کنند.

نمایشگاه هنری برای خیارشوری که به سقف چسبیده

با انتشار تصاویر «خیارشور»، علاقه‌مندان به هنر واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی نشان داده‌اند.

«رایان مور» مدیر نمایشگاه «هنر‌های زیبا» در گفتگو با «گاردین» بیان کرد از این اثر هنری «گریفین» لذت می‌برد چراکه او این اثر را با استفاده از حس شوخ‌طبیعی و سنت‌های هنر معاصر خلق کرده است و از این طریق، روشی که ارزش و معنا در بین مردم شکل می‌گیرد را زیر سوال برده است.

این اثر، «کمدین» اثر هنری مشهور «موریزیو کاتلان» هنرمند ایتالیایی را در ذهن تداعی می‌کند. «کمدین» موزی بود که با چسب نواری به دیوار یک گالری هنری در طول نمایشگاه «آرت بازل میامی» چسبانده شده بود. این اثر درنهایت به قیمت ۱۲۰هزار دلار آمریکا فروخته شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آثار هنری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی