تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟
تجاوز نظامی روسیه به اوکراین

دو خلبان روس با سامانه آمریکایی کشته شدند

دو خلبان روس در جنگ اوکراین، توسط سامانه هیمارس آمریکا کشته شده‌اند. هیمارس از قابلیت راکتی موجود در ارتش اوکراین پیشرفته‌تر است و می‌تواند اهدافی تا ۵۰ مایل دورتر را نیز مورد هدف قرار دهد.

کد خبر: ۱۳۴۶۱۵
۱۲:۳۸ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

دو خلبان روس با سامانه آمریکایی کشته شدند

دیدارنیوز: دو خلبان ارشد روسیه بر اثر حملات راکتی سامانه هیمارس که آمریکا در اختیار ارتش اوکراین قرار داده است، کشته شده‌اند.

ایالات متحده تاکنون ۱۲ واحد از این راکت‌ها را به اوکراین فرستاده تا ارتش این کشور بتواند در مقابل حملات نیرو‌های روس از خود دفاع کند.

به گزارش میل‌آنلاین ماکسیم پوتیومین ۴۱ ساله، خلبان ارشد روس، روز ۸ ژوئیه در دونتسک و بر اثر حملات راکتی هدایت شونده دقیق جان باخت. یکی دیگر از خلبانان نیروی هوایی ارتش روسیه، آناتولی استاسیوکیویچ ۵۴ ساله بوده که او هم گمان می‌رود در همان حمله کشته شده باشد.

پدر پوتیومین به یک رسانه روسی گفته است که به باور او مرگ پسرش ناشی از حمله راکت هیمارس بوده است. آقای پوتیومین همچنین می‌گوید: «تا آنجا که من می‌دانم پسرم مورد اصابت موشک هیمارس قرار گرفته است. سامانه‌ای که اخیرا در مورد آن بسیار شنیده‌ایم.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که هر دو خلبان از افسران ارشد در بخش هوانوردی گارد ۱ بارانوویچی نیروی هوایی روسیه بوده‌اند.

سامانه‌های راکتی هیمارس برای نخستین بار ماه گذشته وارد اوکراین شد و از آن زمان نقش مهمی در مبارزه ارتش اوکراین با نیرو‌های روس ایفا کرده است. ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته است که ایالات متحده تاکنون ۱۲ واحد از این سامانه را تحویل اوکراین داده و ۴ دستگاه دیگر هم به زودی راهی این کشور خواهد شد.

هیمارس از قابلیت راکتی موجود در ارتش اوکراین پیشرفته‌تر است و می‌تواند اهدافی تا ۵۰ مایل دورتر را نیز مورد هدف قرار دهد. اوکراین می‌گوید از این سلاح‌ها برای کشتن یک ژنرال روسی، انهدام ۵۰ انبار مهمات و ضربه زدن به یک پل کلیدی استفاده کرده است.

ارسال مداوم تسلیحات از سوی آمریکا برای اوکراین، خشم مقام‌های کرملین را به همراه داشته و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور تهدید کرده که در پاسخ به این اقدام، حملات روسیه به اوکراین تشدید خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی