تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

بحران سیاسی در عراق؛ الکاظمی کشور را تعطیل کرد

در پی تظاهرات حامیان جریان صدر عراق در منطقه الخضراء بغداد و حمله به ساختمان پارلمان، قرار بود چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعه عراق نیز شنبه شب حامیان خود را به تظاهرات فراخواند، اما این تظاهرات را به تعویق انداخته است. به دنبال این رخدادها، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق امروز یکشنبه دستور تعطیلی تمامی موسسات رسمی به استثنای نهاد‌های امنیتی را صادر کرد.

کد خبر: ۱۳۴۶۰۷
۱۱:۴۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

بحران سیاسی در عراق؛ الکاظمی کشور را تعطیل کرد

دیدارنیوز: در پی حمله مجدد حامیان جریان صدر به پارلمان عراق و منطقه سبز در بغداد که بیش از ۱۰۰ زخمی به جای گذاشت، سفارت آمریکا در عراق با ابراز نگرانی از ناآرامی‌ها درپایتخت، خواستار خویشتنداری طرف‌های عراقی شد.

به نقل از شفق نیوز، سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای در واکنش به این رخداد‌ها اعلام کرد: ما از نزدیک ناآرامی‌هایی را که در بغداد رخ داد، زیر نظر داریم و نگران گزارش‌ها درباره خشونت‌ها هستیم.

وی افزود: حق تظاهرات مسالمت آمیز و آزادی بیان در قانون اساسی عراق تضمین شده است. ما از احزاب سیاسی عراقی و از همه اقشار جامعه می‌خواهیم ضمن خویستنداری، از خشونت خودداری و اختلافات سیاسی خود را از طریق یک روند سیاسی مبتنی بر قانون اساسی عراق حل کنند.

روز شنبه صد‌ها تن از حامیان جریان صدر به رغم موانع امنیتی ایجاد شده در اطراف منطقه الخضرا (سبز) در مرکز بغداد، پایتخت عراق موفق شدند، وارد ساختمان پارلمان شوند.

این اقدام در اعتراض به تعیین "محمد شیاع السودانی" توسط چارچوب هماهنگی شیعیان عراق برای تصدی پست نخست‌وزیری انجام شد.

در ادامه پلیس و معترضان درگیر شدند. طبق اعلام وزارت بهداشت عراق ۱۲۵ نفر در درگیری‌ها در منطقه سبز بغداد زخمی شدند.

در پی تظاهرات حامیان جریان صدر عراق در منطقه الخضراء بغداد و حمله به ساختمان پارلمان، قرار بود چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعه عراق نیز شنبه شب حامیان خود را به تظاهرات فراخواند، اما این تظاهرات را به تعویق انداخته است.

چارچوب هماهنگی شیعیان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که با هدف ایجاد فرصت گفتگو و راه‌حل‌های مثبت و تضمین وحدت صفوف و اجتنباب از فتنه، این تظاهرات را به تعویق انداخته است.

تعطیل رسمی
به دنبال این رخدادها، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق امروز یکشنبه دستور تعطیلی تمامی موسسات رسمی به استثنای نهاد‌های امنیتی را صادر کرد.

طبق بیانیه دفتر نخست وزیری عراق همچنین ۵۰ درصد نیرو‌های خدماتی و درمانی نیز تعطیل هستند.

تعلیق جلسات پارلمان عراق
محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق نیز روز شنبه از تعلیق جلسات پارلمان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

الحلبوسی از مصطفی الکاظمی خواست تا اقدامات لازم را برای حفاظت از نهاد‌ها و حفاظت از تظاهرکنندگان عراقی انجام دهد.

وی در بیانیه‌ای افزود: گفتگو راه‌ِ حل اختلافات است و ما از همه احزاب سیاسی در این کشور آسیب‌دیده صادقانه و صمیمانه می‌خواهیم منافع عالی وطن و شهروندان را در اولویت قرار دهند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی