تیتر امروز

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.

هشدار سوئیس به چین درباره حمله احتمالی به تایوان

پنج ماه پس از حمله وحشیانه ارتش پوتین به خاک اوکراین، که با کشته و زخمی شدن هزاران نفر و آوارگی میلیون‌ها انسان همراه بوده، چین هم در شرق آسیا به تنش‌هایش با آمریکا دامن زده و تایوان را در خطر حمله نظامی قرار داده است. سوئیس در این رابطه به چین درباره حمله نظامی به تایوان هشدار داده است.

کد خبر: ۱۳۴۶۰۴
۱۱:۱۵ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

هشدار سوئیس به چین درباره حمله احتمالی به تایوان

دیدارنیوز: رئیس یک نهاد سوئیسی که وظیفه اجرای تحریم‌های اقتصادی بر عهده اداره متبوع اوست می‌گوید انتظار می‌رود در صورتی که چین به تایوان حمله کند، سوئیس که کشوری بی‌طرف است نیز از اقدامات تنبیهی اتحادیه اروپا علیه چین پیروی کند.

«ماری گابریل اینایشن فلایش»، مدیر وزارت امور اقتصادی سوئیس SECO در گفتگو با روزنامه‌ای در این کشور ضمن اشاره به این مسئله تاکید کرد که سوئیس تحریم‌ها علیه چین را اجرایی خواهد کرد.

او در ادامه در خصوص احتمال حمله چین به تایوان و تبعات آن گفت: «در صورتی که این اتفاق بیافتد، تحریم‌ها علیه چین بسیار شدیدتر از تحریم‌ها علیه روسیه خواهد بود، زیر روابط اقتصادی بسیار مهم‌تر است؛ بنابراین احتمالا در اتحادیه اروپا و آمریکا و همچنین سوئیس بحث‌های بزرگ‌تری در مقایسه با آنچه در خصوص روسیه مشاهده شد، در بر خواهد گرفت. هرچند من امیدوارم که هرگز به چنین موقعیتی نرسیم.»

چین فعالیت‌های نظامی خود را در اطراف تایوان افزایش داده تا از این طریق بر دولت این منطقه فشار بیاورد که حاکمیت پکن بر این جزیره بپذیرد. دولت تایوان، اما می‌گوید تنها کسانی که حق دارند درباره آینده تایوان تصمیم بگیرند ۲۳ میلیون نفر جمعیت این جزیره هستند. مقام‌های تایوان می‌گویند در صورتی که از سوی چین مورد حمله قرار گیرند از خود دفاع خواهند کرد.

«ماری گابریل اینایشن فلایش» همچنین از اقدامات سوئیس در اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه افراد و شرکت‌های روسی دفاع کرد و آن‌را گامی ضروری و مهم برای نتیجه‌بخش بودن تحریم‌ها علیه روسیه دانست.

در همین حال فشار‌های بین‌المللی برای سوئیس برای شناسایی و مسدود کردن دارایی‌های صد‌ها روس تحریم‌شده افزایش یافته است. سوئیس در دهه‌های اخیر به مقصدی محبوب برای نگهداری و انباشت ثروت نخبگان و ثروتمندان روس تبدیل شده است.

تا ماه جاری، سوئیس بیش از ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های مالی روسیه و همچنین ۱۵ ملک متعلق به این کشور و یا اتباع روس را که در فهرست تحریم‌ها هستند، مسدود کرده است. اینایشن فلایش می‌گوید بعید است که این رقم تغییر زیادی کند. او می‌گوید: «ما در وزارت اقتصاد سوئیس هیچ نشانه‌ای نداریم که نشان دهد اموال دیگری از افراد تحریمی جا مانده و مسدود نشده است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی