تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

حمله تند مقام روس به جانسون؛ حالا به عنوان یک «زن» دبیرکل ناتو شو!

پس از تجاوز نظامی گسترده روسیه به اوکراین و انتقادهای شدید بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا بابت این جنگ، حالا نوبت به مقامات روس از جمله ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه رسیده تا به این مقام انگلیسی کنار رفته از قدرت حمله کنند. زاخارووا در اظهاراتی عجیب و تند گفته: جانسون می‌تواند به عنوان یک زن برای شرکت در رقابت دبیرکلی ناتو معرفی شود!

کد خبر: ۱۳۴۵۹۴
۱۰:۱۷ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

حمله تند مقام روس به جانسون؛ حالا به عنوان یک «زن» دبیرکل ناتو شو!

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت، بوریس جانسون می‌تواند به عنوان یک زن برای شرکت در رقابت دبیرکلی ناتو معرفی شود!

یکی از منابع خبرگزاری تاس در "موسسات بین‌المللی بروکسل" پیشتر گفته بود توافقی نانوشته میان اعضای ناتو وجود دارد تا دبیرکل آتی این ائتلاف نظامی یک زن و ترجیحا از کشور‌های تازه پیوسته به این سازمان باشد.

هم‌چنین اعلام شده این احتمال وجود دارد که بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی انگلیس بخواهد بعد از کناره‌گیری از سمتش، برای دبیرکلی ناتو پیش قدم شود.

حالا ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه این موضوع را دستمایه شوخی قرار داده و در کانال تلگرامش نوشته است: «هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع از این شود که بوریس جانسون ناگهان زن درون خود را کشف نکند!»

وی افزود: تعداد جنسیت‌هایی که در کشور‌های عضو ناتو به رسمیت شناخته شده این امکان را برای جانسون فراهم می‌کند تا یکی از آن‌ها را که بیشتر مناسب اوست، برای خود انتخاب کند!

زاخارووا همچنین نوشت: «حتی اگر ناتو، دبیرکل خود را از میان افرادی که خودشان را زن می‌نامند، انتخاب کند، آن افراد می‌توانند ناگهان مرد درونی خود یا یک جنسیت دیگر را کشف کنند!»

روابط میان انگلیس و روسیه حتی پیش از جنگ اوکراین تیره بود و با آغاز حمله روسیه، این روابط با حمایت قاطع جانسون از اوکراین و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشور بیش از پیش رو به وخامت نهاد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی