تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

چرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویر

بگیر و ببندهای اخیر در جامعه به دلیل آنچه که «بدحجابی» و «بی‌حجابی» گفته می‌شود، صدای اعتراض مردم، نمایندگان مجلس، برخی مسئولان و .. را درآورده و در حال حاضر خواسته مهم و اصلی آنها، محقق شدن وعده‌های آیت الله سید ابراهیم رئیسی، جهت بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی است. نکته عجیب این است که در زمان انتخابات و حوزه‌های انتخاباتی رئیسی، خبری از گشت ارشاد و امر به معروف نبود، ظاهرا «استفاده ابزاری» در این فضا، هیچ اشکالی ندارد.

کد خبر: ۱۳۴۴۱۳
۱۷:۲۸ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

چرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویر

دیدارنیوز: ماموریت‌های گشت ارشاد در چند هفته گذشته نقد‌ها و نظرات زیادی را به دنبال داشت که می‌توان به آن‌ها پرداخت و بررسی کرد، اما نکته‌ای که در این میان عجیب به نظر می‌رسد سکوت دولت آقای رئیسی و شخص رئیس جمهور است که نه تنها بخشی از آرای خود را از این افراد کم حجاب دارد بلکه در ستاد‌ها و میتینگ‌های انتخاباتی او هم این افراد حضور موثری داشتند.

منیبان نوشت: در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، رسانه‌های حامی آقای رئیسی به وفور تصاویری از حضور زنان و دختران کم حجاب منتشر می‌کردند تا نشان دهند طرفداران کاندیدای آن روز‌ها و رئیس جمهور این روز‌ها از اقشار مختلف مردم و با گرایشات متفاوت هستند.

البته این اقدام نه تنها ایرادی نداشت بلکه می‌توانست نشانگر فراتفکری بودن کاندیدای مزبور باشد، اما حالا با گذشت بیش از یک سال از انتخابات و در آستانه یکسالگی ریاست جمهوری آقای رئیسی، پوشش‌هایی شبیه پوشش همان زنانی که رسانه‌ها حامی رئیس جمهور آن‌ها را بولد می‌کردند مورد عتاب و خطاب گشت ارشاد قرار دارند. بحث این نیست که گشت ارشاد محصول دولت ابراهیم رئیسی است یا حتی بحث این نیست که این نوع پوشش در ستاد‌های روحانی، احمدی نژاد یا خاتمی وجود نداشت، موضوع این است که روسای جهور قبلی در مورد گشت ارشاد نظر داده و مخالفت علنی کرده بودند، ولی در دولت آقای رئیسی نه تنها هیچ واکنش منفی دیده نمی‌شود بلکه برخی اظهارنظر‌ها به نوعی تایید کننده گشت ارشاد است.

حالا سوال اینجاست، اگر این نوع پوشش‌ها بد بود چرا در ستاد‌ها و میتینگ‌های آقای رئیسی وجود داشت، اگر بد بود چرا گشت ارشاد با آن‌ها برخورد نمی‌کرد؟ به نظر می‌رسد رئیس جمهور باید در تایید یا رد گشت ارشاد نظر صریح خود را بدهد تا هم تکلیف رای دهندگان به رئیس جمهور مستقر روشن شود و هم دولت سیاست خود در این موضوع را اعلام عمومی کند.

چرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویرچرا در ستادهای «رئیسی» گشت ارشاد نبود؟ +تصاویر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی