تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

آماده باش کشور‌های آسیایی برای مهار شیوع احتمالی آبله میمونی

همزمان با گزارش موارد ابتلا به بیماری آبله میمونی در برخی کشور‌های آسیایی، این قاره در حالت آماده باش قرار گرفت.

کد خبر: ۱۳۴۴۰۰
۱۴:۰۶ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

آماده باش کشور‌های آسیایی برای مهار شیوع احتمالی آبله میمونی

دیدارنیوز ـ کشور‌های سراسر آسیا به دلیل شیوع آبله میمونی درحالت آماده باش قرار گرفته و غربالگری مسافران آغاز شده، زیرا اولین موارد ابتلا به این بیماری که اکنون توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان وضعیت اضطراری بهداشت جهانی شناخته شده، گزارش شده است.

مقامات ژاپنی روز دوشنبه اولین مورد ابتلا به آبله میمونی را در این کشور گزارش کردند. به گفته مقامات ژاپنی، این بیمار حدودا ۳۰ ساله اواسط جولای از اروپا وارد کشور شده است. او با علائم خستگی و به دنبال آن تب، بثورات پوستی و سردرد به پزشک مراجعه کرده بود.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، علائم اولیه عفونت آبله میمونی شامل تب، سردرد، ورم غدد لنفاوی، کمردرد و درد‌های عضلانی است. پس از آن علائم بیماری به بثورات و ضایعات پوستی تبدیل می‌شود که معمولا دو تا چهار هفته طول می‌کشد.

موارد ابتلا به این بیماری در آسیا کم است، اما به گفته کارشناسان ممکن است در هفته‌های آینده این منطقه شاهد "افزایش احتمالی" مبتلایان باشد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، همچنین تایلند، سنگاپور و هند از دیگر کشور‌های آسیایی هستند که مواردی از ابتلا به آبله میمونی را گزارش کرده اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آبله میمون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی