تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

درخواست هزاران نفر برای پایان دادن به بازی تکراری تورم با احیای برجام

گروهی از مردم با راه‌اندازی کارزاری از رئیس دولت، رئیس و نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند با احیای برجام به بازی تکراری تورم پایان دهند.

کد خبر: ۱۳۴۳۹۹
۱۳:۵۸ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

درخواست هزاران نفر برای پایان دادن به بازی تکراری تورم با احیای برجام
دیدارنیوز: گروهی از مردم با راه‌اندازی کارزاری از رئیس دولت، رئیس و نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند با احیای برجام به بازی تکراری تورم پایان دهند.

در متن این کارزار که تا امروز نزدیک به ۸ هزار و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«بر کسی پوشیده نیست که تورم اصلی‌ترین مسئله اقتصادی ایران در سالیان اخیر است. این در حالی است که تعداد انگشت‌شماری از کشور‌های دنیا هستند که تورم دو رقمی دارند و حتی کشور‌هایی مثل افغانستان و عراق نیز تورم تک رقمی دارند! متأسفانه برای حل این مشکل در دولت فعلی مانند دولت‌های گذشته به برخورد با گران‌فروشی و بگیر و ببند توسط سازمان تعزیرات روی آورده شده است. جایی که نشانی غلط به مردم و سیاست‌گذاران می‌دهد. بر اساس علم اقتصاد علت اصلی ایجاد تورم رفتار‌های دولت درسطح کلان بوده و هست. افزایش هزینه‌های دولت نسبت به درآمد‌هایی که دارد، ساختار نامناسب نظام بانکی در خلق پول و رشد نکردن اقتصاد در بخش واقعی سه دلیل اصلی ایجاد تورم در ایران هستند. این دلایل، اما با وجود تحریم‌های شدید ظالمانه نمی‌توانند به شکل موثری مرتفع شوند.

ما به یاد داریم نرخ تورم در سال ۹۲ تحت تأثیر امید به توافق از ۴۳ درصد به ۱۹ درصد کاهش یافت و پس از توافق برجام به کمتر از ۷ درصد رسید. همچنین به خاطر داریم با خروج آمریکا از برجام نیز در عرض چند ماه به بیش از ۵۰ درصد رسید. به نظر غالب اقتصاددانان رفع تحریم‌ها باید اولین اولویت دولت باشد تا بتوان در کوتاه‌مدت یکی از موتور‌های اصلی رشد اقتصادی راروشن کرده و به تبع آن تورم را کاهش داد و با سرمایه اجتماعی ناشی از آن به کاهش تورم در بلندمدت فکر کرد.
ما امضاکنندگان این نامه نسبت به فشار بیش از حد تورم به مردم، به مسئولان هشدار می‌دهیم و درخواست احیای برجام را در اولین فرصت ممکن داریم.»

این کارزار تا تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/barjam) در حال جمع‌آوری امضاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی