تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

هشدار شهرداری؛ احتمال وقوع سیلاب در منطقه ۵ تهران

شهرداری منطقه ۵ نسبت به وقوع سیلاب به شهروندان هشدار داد و از مردم خواست از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نیز تردد از بستر دره‌ها جدا خودداری کنند.

کد خبر: ۱۳۴۳۹۲
۱۲:۵۵ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

هشدار شهرداری؛ احتمال وقوع سیلاب در منطقه ۵ تهران

دیدارنیوز: شهرداری منطقه ۵ ضمن هشدار به شهروندان برای احتمال وقوع سیلاب، از آمادگی برای مقابله با این اتفاق خبر داد.

مرتضی مرادی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر مهیا بودن شرایط برای وقوع بارش‌های رگباری به‌طور لحظه‌ای شدید اذعان داشت: این اتفاق به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها و نیز وزش باد شدید و خیلی شدید (خیزش گردوخاک در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان)، احتمال وقوع رعدوبرق و تگرگ در مناطق مستعد (به‌ویژه ارتفاعات) طی بازه پنجشنبه لغایت شنبه هفته آینده (به‌ویژه طی ساعات بعدازظهر، عصر و شب) را شاهد هستیم.

وی افزود: در منطقه ۵ روددره، کانال و مسیل‌هایی از جمله روددره فرحزاد، کانال شهید باکری، کانال میان‌رود، رود کن، دره زرنو و... واقع شده‌اند که با توجه به لزوم آمادگی منطقه در خصوص سیلاب‌های احتمالی، لایروبی را از حدود ۱۰ روز پیش شروع کردیم، همچنین از نواحی نیز خواستیم نهر‌های کوچک‌مقیاس هم بازدید شود و در صورت لزوم با تجهیزات مکانیزه و ماشین‌آلات سنگین لایروبی و نهرشویی صورت بگیرد تا شهروندان عزیز دچار مشکل نشوند.

در همین رابطه روابط عمومی منطقه ۵ نسبت به وقوع سیلاب به شهروندان هشدار داد و از مردم خواست از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نیز تردد از بستر دره‌ها جداً خودداری کنند و از هرگونه استقرار جلوگیری به‌عمل آید، از سفر به ارتفاعات اجتناب شود و با توجه به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در نواحی غربی، مرکزی و نیمه جنوبی استان به‌دلیل وزش باد شدید و خیلی شدید (طی بازه چهارشنبه لغایت پنجشنبه) از تردد‌های غیرضروری خودداری شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی