تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

اردوغان در سوچی با پوتین دیدار می‌کند

تنها چند روز پس از ملاقات ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان با سید ابراهیم رئیسی در نشست سه جانبه تهران، قرار است رئیس جمهور ترکیه روز ۱۴ مرداد با همتای روس خود در شهر سوچی دیدار کند.

کد خبر: ۱۳۴۳۵۳
۲۰:۲۹ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

اردوغان در سوچی با پوتین دیدار می‌کند

دیدارنیوز: رئیس جمهور ترکیه ۱۴ مرداد ماه در سفر به شهر سوچی با رئیس جمهور روسیه دیدار و گفتگو می‌کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه قرار است ۵ آگوست (روز جمعه، ۱۴ مرداد) به روسیه سفر کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز در این باره اعلام کرد: پوتین ۵ آگوست در سوچی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفتگو می‌کند.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: رئیس جمهور «اردوغان» در تاریخ ۵ آگوست با همتای روس خود در شهر سوچی گفتگو خواهد کرد.

دیدار میان اردوغان و پوتین در حالی قرار است برگزار شود که طرفین در ۲۸ تیر ماه سال جاری در نشست روند آستانه در تهران حضور یافته و با یکدیگر گفتگو کرده بودند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شنبه هفته گذشته در سخنانی اعلام کرده بود: با توافق انتقال غلات از بنادر اوکراین که در روز‌های آینده آغاز می‌شود، نقش مهمی در غلبه بر بحران جهانی غذا ایفا خواهیم کرد. مصمم هستیم تا زمان برقراری صلح میان کشور‌های روسیه و اوکراین، به تلاش‌های دیپلماتیک خود ادامه دهیم.

روسیه و اوکراین پس از چند هفته مذاکره در نهایت جمعه هفته گذشته در شهر استانبول ترکیه با میانجیگری نماینده سازمان ملل و دولت ترکیه توافق کردند تا صادرات غلات از بندر‌های اوکراین و دریای سیاه از سر گرفته شود.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در مراسم امضای توافقنامه چهارجانبه صادرات غلات اوکراین در استانبول گفت: این توافق روزنه امید و توافقی برای جهان محسوب می‌شود. یک مرکز هماهنگی مشترک برای نظارت بر صادرات غلات از بنادر اوکراین ایجاد خواهد شد. عرضه غلات و محصولات به بازار‌های جهانی به غلبه بر کمبود جهانی غذا کمک می‌کند. مرکز هماهنگی چهارجانبه در استانبول حداکثر تا ۲ هفته دیگر شروع به کار می‌کند. توافق امروز به مدت ۳ ماه با امکان تمدید اعتبار دارد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی