تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟
گشت ارشاد احساس ناامنی اجتماعی را تقویت می‌کند

نماینده تبریز: می‌خواهند با گشت ارشاد، مردم را از گرانی و تورم غافل کنند

احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز و عضو کمیسیون امور داخلی و شورا‌های مجلس معتقد است موضوع گشت ارشاد که حساسیت زیادی برای مردم ایجاد کرده، باعث منحرف شدن افکار عمومی از گرانی و تورم شده است.

کد خبر: ۱۳۴۲۷۷
۱۹:۵۴ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

نماینده تبریز: می‌خواهند با گشت ارشاد، مردم را از گرانی و تورم غافل کنند

دیدارنیوز: احمد علیرضا بیگی، عضو کمیسیون امور داخلی و شورا‌های مجلس گفت: گشت ارشاد احساس ناامنی اجتماعی را تقویت می‌کند در شرایطی که چپاول‌های بزرگ در کشور رخ می‌دهد، سرقت‌ها و ناامنی در کشور بیداد می‌کند و فضای مجازی اینگونه است با راه اندازی گشت ارشاد به مردم و حقوقشان ظلم می‌کنیم.

نماینده تبریز در مورد حضور گشت ارشاد در خیابان‌ها و نگرانی مردم در این رابطه، گفت: آنچه که دارد در خیابان‌ها اتفاق می‌افتد آدرس غلط دادن و منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت‌های جامعه است یعنی سناریو عملیات روانی برای درگیر کردن مردم با همدیگر و مشغول کردن آن‌ها به مسائلی، چون حجاب بر مبنای سناریوی اتفاق می‌افتد که مردم از اصل موضوع غافل شوند

احمد علیرضا بیگی با بیان این مطلب افزود: اصل موضوع که می‌خواهند مردم از آن غافل شود درد آن‌ها در مورد تورم، مشکلات اقتصادی و معیشتی است الان همه صحبت‌های کلیدی و اساسی که باید سرلوحه فعالیت‌های دولت و مجلس باشد التیام درد‌های مردم است، اما به جای آن به موضوعاتی پرداخته ایم که اساسا این موضوعات چسبندگی، استحکام و وحدت ملی ما را مورد آسیب قرار می‌دهند.

وی تاکید کرد: متاسفانه مردم سرموضوعاتی که مشکلات امروز جامعه ما نیست به جان هم می‌افتند. انتظار این است که رسانه‌ها در بازگو کردن آن چیزی که رخ می‌دهد ایفای نقش کنند نه اینکه آن‌ها هم بخشی از این سناریو شوند و در تحقق اهداف این سناریو نقش آفرینی کنند. جوی که از این موضوع بوجود آمده است به مراتب بیشتر از آنچه که وجود دارد هست و الان با یک هدف خاصی این موضوع تعقیب می‌شود همین موضوع ورزشکاران فوتبال و اتفاقاتی که در فوتبال رخ می‌دهد آیا اهمیتش به اندازه‌ای بود که فضای سیاسی کشور ما را ملتهب کند سخت گیری‌های که در بخش‌های مختلف اعمال می‌شود؟ آیا مشکل اصلی کشور ماست؟ قطعا پاسخ منفی است

بیگی گفت: تجربه چند ده ساله مان در حوزه گشت ارشاد را که ناکام مانده است قرار نیست دوباره تکرار کنیم. گشت ارشاد مربوط به دولت آقای خاتمی و آقای عبدالله نوری مبدع آن بوده است مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص موجود است و این چند ده سالی که زمان از اجرای آن سپری شده است نشان می‌دهد که این کار نافرجام و بدفرجامی بوده است و تکرار آن اشتباه ظلم در حق ملت ایران است.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: گشت ارشاد احساس ناامنی اجتماعی را تقویت می‌کند در شرایطی که چپاول‌های بزرگ در کشور رخ می‌دهد، سرقت‌ها و ناامنی در کشور بیداد می‌کند و فضای مجازی اینگونه است با راه اندازی گشت ارشاد به مردم و حقوقشان ظلم می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته نباید از ظلمی که در حق پرسنل نیروی انتظامی می‌شود و آن‌ها مظلومانه به دست اشرار و سارقین شهید می‌شوند غافل شویم و نیاید ما این نیروی خدوم را که بایستی در مسیر مطالبات مردم و برقراری امنیت مردم تلاش کنند در اصطحکاک با مردم قرار دهیم چراکه این ظلم در حق نیروی انتظامی هم هست.

وی خاطر نشان کرد: قطعا امر ونهی و برخورد فیزیکی برای زن ایرانی نمی‌تواند موثر واقع شود. حساب زن ایرانی از آن‌هایی که تجری به فساد و ولنگاری دارند جداست و اگر کسی بخواهد حساب زن ایرانی را با آن‌ها یکی کند در اشتباه محاسباتی سخت قرار گرفته است، ولی متاسفته مدام این اشتباه را تکرار می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی