تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

آغاز تور «مکرون»؛ تجدید روابط فرانسه با شرکای آفریقایی

«امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه امروز (دوشنبه) یک تور آفریقایی را آغاز کرد که به ترتیب شامل کامرون، بنین و گینه بیسائو می‌شود. سفر مکرون به آفریقا با هدف تجدید روابط فرانسه با شرکای آفریقایی خود انجام می‌شود.

کد خبر: ۱۳۴۲۳۸
۱۳:۴۲ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

آغاز تور «مکرون»؛ تجدید روابط فرانسه با شرکای آفریقایی

دیدارنیوز: رئیس‌جمهوری فرانسه تور آفریقایی خود به کامرون، بنین و گینه بیسائو را آغاز کرد.

به نقل از القدس العربی، «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه امروز -‌دوشنبه- یک تور آفریقایی را آغاز کرد که به ترتیب شامل کامرون، بنین و گینه بیسائو می‌شود.

بر اساس اعلام ریاست جمهوری فرانسه، این اولین‌باری است که مکرون از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۷ از سه کشور مذکور با هدف تجدید روابط فرانسه با شرکای آفریقایی خود بازدید می‌کند.

«کاترین کولونا»، و «سباستین لیکورنو»، وزرای خارجه و نیرو‌های مسلح و چند مقام دیگر فرانسه، مکرون را در این سفر آفریقایی همراهی می‌کنند.

تور آفریقا که اولین سفر مکرون از زمان انتخاب مجدد وی برای دور دوم است، بر موضوع مبارزه با تروریسم و تغییرات آب‌و‌هوایی و به طور ویژه بحران غذایی ناشی از جنگ در اوکراین و همچنین چالش‌های دیگر از تولیدات کشاورزی گرفته تا مسائل امنیتی متمرکز خواهد بود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی