تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

انتقاد ترامپ از سیاست‌های بایدن؛ ایران به «بمب اتمی» نزدیک شده!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و شکست خورده آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰، بار دیگر بهانه‌ای پیدا کرد تا علیه سیاست‌های جو بایدن دست به انتقاد بزند و برنامه هسته‌ای ایران و ادعای ساخت بمب اتم را پیش کشید.

کد خبر: ۱۳۴۲۰۳
۰۸:۰۴ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

ادعای ترامپ علیه بایدن و ایران؛

دیدارنیوز: رئیس جمهور سابق آمریکا سیاست‌های دولت بایدن در قبال ایران را به باد انتقاد گرفت.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا که این روز‌ها انتقادات تند و تیزی علیه «جو بایدن» به راه انداخته است در تازه‌ترین اظهارات خود سیاست‌های وی درباره ایران را نیز به باد انتقاد گرفت.

براساس گزارش نیوزمکس، ترامپ در یک سخنرانی ادعا کرد، «حکومت ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری به بمب اتمی نزدیک شده است؛ اگر تا حالا یکی نداشته باشد!»

اظهارات ترامپ درباره غنی سازی ایران درحالی مطرح می‌شود که او با خروج از برجام و پشت کردن به وعده‌های واشنگتن و تهدید اروپایی‌ها درباره هرگونه روابط اقتصادی با ایران موجب تخریب این توافق و افزایش سطح غنی سازی ایران به بیش از مقدار تعیین شده در برجام شد.

با این حال ایران بار‌ها تاکید کرده است سلاح هسته‌ای در راهبرد نظامی و دفاعی این کشور جایی ندارد و آژانس بین المللی انرژی اتمی درحال راستی آزمایی فعالیت‌های ایران است.

ترامپ در سخنرانی خود در جمع محافظه کاران در تامپا فلوریدا مدعی شد: «گزارش‌ها را بخوانید، آن‌ها مواد غنی شده مورد نیاز خود را دارند؛ و می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی سلاح هسته‌ای داشته باشند. من در مورد چند ماه یا کمتر صحبت می‌کنم و ممکن است همین حالا هم یکی داشته باشند...»

ترامپ با اشاره به این ادعا‌های خود هشدار داد، ایران هسته‌ای جهان را حتی منفی‌تر از آنچه «دموکرات‌های چپ رادیکال» برای «ویران کردن کشورمان» انجام داده‌اند، تغییر خواهد داد.

ترامپ در بخشی از صحبت‌های خود به موضوع کمک‌های مالی و تسلیحاتی بی حساب وکتاب آمریکا به اوکراین نیز اشاره کرد و گفت: آمریکا بیشتر از آن دچار گرفتاری‌های است که بخواهد برای اوکراینی‌ها در جنگ با روسیه کمک‌های مالی و تسلیحاتی بفرستد.

رئیس جمهور سابق آمریکا حین سخنرانی در فلوریدا یادآور شد که از کشور‌های عضو ناتو و اتحادیه اروپا درخواست کرده بود بودجه نظامی خود را به ۲ درصد تولید ناخالص ملی خود برسانند.

ترامپ گفت، در آن زمان اروپا از آمریکا سوءاستفاده و بهره‌کشی می‌کرد و حالا اوکراین نیز همین کار را با کشورش می‌کند.

او در ادامه گفت: «تا این لحظه بیش از ۶۰ میلیارد دلار به اوکراین داده‌ایم. خب، کشور‌های اروپایی مشخصاً بیشتر از ما تحت تأثیر این جنگ قرار دارند، اما بخش ناچیزی از این مبالغ را پرداخت کرده‌اند».

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی