تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

فرمول یک فرانسه؛ فریاد لکلرک در روز جشن ورستپن!

رقابت‌های جذاب فرمول یک در فصل جاری، با اتفاقات مهیج و غیرقابل پیش بینی در جریان است و امروز هم در حالی که لکلرک از فراری در جایگاه اول حضور داشت، برخورد به دیوار پیست باعث شد تا رقیب او مکس ورستپن در نهایت فاتح گرندپری فرانسه شود.

کد خبر: ۱۳۴۱۹۰
۱۹:۴۷ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

فرمول یک فرانسه؛ فریاد لکلرک در روز جشن ورسپتن!

دیدارنیوز: مکس ورستپن راننده هلندی تیم ردبول، در روز برخورد رقیب اصلی‌اش به دیوار پیست فاتح گرندپری فرانسه شد.

گرندپری فرانسه امروز از ساعت ۱۷:۳۰ در پیست پل ریکارد آغاز شد و در نهایت این مکس ورستپن از ردبول بود که توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. مکس ۵۳ دور را زودتر از همه به اتمام رساند و اول شد. مسابقه در حالی شروع می‌شد که شارل لکلرک در پول پوزشین (جایگاه اول استارت) بود و مکس ورستپن، سرجیو پرز و لوییس همیلتون در رده‌های بعدی قرار داشتند.

استارت عالی لکلرک باعث شد تا او به خوبی پیش بیفتد و این در حالی بود که مکس به شدت در تلاش برای رسیدن به او بود، اما این اتفاق رخ نداد. از طرفی همیلتون راننده انگلیسی مرسدس که استارت خوبی زده بود، از پرز عبور کرد و در شروع کار شاهد رقابت سختی میان پرز و همیلتون بودیم.

فرمول یک فرانسه؛ فریاد لکلرک در روز جشن ورسپتن!

اتفاق اصلی مسابقه زمانی رخ داد که در دور هجدهم، شارل لکلرک دچار اسپین (چرخش) شد و پس از آن به دیواره‌های پیست برخورد کرد. این مسئله باعث کنار رفتن کامل او از مسابقه شد و از آنجا بود که همه چیز به کام ردبول و مکس ورستپن شد.

همیلتون دوم و پرز سوم بودند تا اینکه در دور ۵۰ شاهد اهتزاز پرچم زرد بودیم و در حالی که جرج راسل چهارم بود و پرز سوم، راسل به خوبی از فرصت استفاده کرد و موفق شد خود را به رتبه سوم برساند تا اجازه ندهد پرز به سکو برسد.

در نهایت، مکس ورستپن با اقتدار کامل اول شد، همیلتون دوم و جرج راسل سوم. سرجیو پرز نیز در رتبه چهارم تمام کرد و کارلوس ساینز که مسابقه را از جایگاه انتهایی شروع کرده بود، پنجم شد.

به گزارش دیدارنیوز، شارل لکلرک راننده مطرح فراری که امروز شانس اول قهرمانی بود، پس از برخوردش به دیوار پیست و حذف از این رقابت جذاب، بسیار عصبانی شد و با نفس‌هایی بلند که حاکی از خشم او بود، فریاد «نه» را سر داد تا اینگونه لحظات سخت ناکامی‌اش را نشان دهد.

در پایین جدول نهایی گرندپری فرانسه ۲۰۲۲ را می‌بینید:

فرمول یک فرانسه؛ فریاد لکلرک در روز جشن ورسپتن!

منبع: طرفداری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی