تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

طالبانِ افغانستان کم بود، «طالبان تاجیکستان» هم آمد!

پس از روی کار آمدن طالبان در افغانستان، که مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و محدودیت‌های شدیدی را برای مردم و بانوان افغانستان ایجاد کرده و دنیا هم هنوز این گروه مسلح را به رسمیت نشناخته، خبر می‌رسد که «طالبان تاجیکستان» هم در مرز افغانستان متولد شده است!

کد خبر: ۱۳۴۱۳۷
۱۰:۲۹ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

ظهور «طالبان تاجیکستان» در مرز افغانستان!

دیدارنیوز: منابع طالبان از ظهور گروهی تحت عنوان «جنبش طالبان تاجیکستان» در منطقه مرزی افغانستان با تاجیکستان خبر دادند.

یکی از اعضای گروه طالبان که نخواست نامش فاش شود، به خبرنگار آناتولی گفت: جنگجویان تاجیک در داخل طالبان «جنبش طالبان تاجیکستان» را در استان بدخشان افغانستان در نزدیکی مرز با تاجیکستان تاسیس کرده‌اند.

گفته می‌شود این گروه از سوی مهدی ارسلان، معروف به محمد شریپوف، شهروند تاجیکستان تشکیل شده و وی درصدد آغاز مبارزه مسلحانه علیه دولت تاجیکستان است. وی در لیست تروریست‌های تحت تعقیب تاجیکستان قرار دارد.

مهدی ارسلان از جنگجویان گروه «جماعت انصارالله» بوده و روابط نزدیکی با القاعده و طالبان در افغانستان دارد.

برخی منابع محلی نیز ادعا می‌کنند که طالبان اداره امنیت ۵ شهرستان بدخشان را به این گروه که در حال حاضر متشکل از ۲۰۰ مرد تاجیکستانی است، واگذار و به آن‌ها سلاح و مهمات خواهد داد.

در ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، دیده می‌شود که گروه مذکور نیرو‌های خود را در برج مراقبت و پایگاهی در نقطه صفر مرزی میان افغانستان و تاجیکستان مستقر کرده است.

این درحالیست که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در جمع خبرنگاران وجود چنین گروهی را انکار کرده است.

وی با بیان اینکه اجازه نخواهند داد خاک افغانستان برای هیچ کشوری تهدید باشد، از دولت تاجیکستان خواست تا با اداره طالبان وارد گفت‌وگوی رسمی شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی