تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

در اعتراض به گشت ارشاد؛ دبیر قرارگاه گام دوم انقلاب خراسان رضوی استعفا داد

سیدعبدالهادی مرعشی دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب استان خراسان رضوی، در اعتراض به برخی تندروی‌ها تحت عنوان امر به معروف و گشت ارشاد از سمت خود استعفا داد. او نوشته است: چگونه توقع می‌رود مردم توصیه به حجاب و نماز و روزه را از کسانی بپذیرند که امروز از آن‌ها به عنوان بانیان اصلی مشکلاتشان نام می‌برند؟!

کد خبر: ۱۳۴۱۱۳
۲۰:۰۲ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

در اعتراض به گشت ارشاد؛ دبیر قرارگاه گام دوم انقلاب خراسان رضوی استعفا داد

دیدارنیوز: سید محمدهادی مرعشی در نامه‌ای خطاب به مسئول قرارگاه گام دوم انقلاب کشور استعفای خود را از سمت دبیری استانی این قرارگاه در خراسان رضوی اعلام کرد.

سیدعبدالهادی مرعشی دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب استان خراسان رضوی، در اعتراض به برخی تندروی‌ها تحت عنوان امر به معروف و گشت ارشاد از سمت خود استعفا داد.

در متن این استعفا آمده است:

حضرت حجت السلام والمسلمین آقای سید رضی علم الهدی دامت برکاته مسئول قرارگاه جهادی گام دوم انقلاب سلام علیکم ورحمه الله

مسلما هر انقلابی برای به وقوع پیوستن و ماندن قیمتی دارد، قیمت انقلاب ما، اعتبار هزار و سیصد ساله تلاش قلم علما و خون شهدا بود که امروز دارد به سادگی خرج می‌شود و از بین می‌رود و آگاهانه یا غافلانه به نام دین تیشه به ریشه دین زده می‌شود و ریشه اعتقادی ما را تحت شعاع قرار می‌دهد.

آن قدری که امر به معروف‌های ما حول محور حجاب بوده است، آیا حول محور فساد مسئولین، عدالت اجتماعی، امنیت اقتصادی، فاصله طبقاتی، اعتیاد، طلاق و فقر ملی و آزادی بیان و پس از بیان و سلامت سیستم اداری کشور ما بوده است؟ چگونه توقع می‌رود مردم توصیه به حجاب و نماز و روزه را از کسانی بپذیرند که امروز از آن‌ها به عنوان بانیان اصلی مشکلاتشان نام می‌برند؟!

آنچه که مسلم است، این است که کسی مخالف متقاعد نمودن مردم بر لزوم رعایت حجاب به عنوان یک واجب الهی و اجتماعی نیست بلکه بحث در چگونگی روش اقامه آن است، چونان که پیامبر خدا (ص) فرمودند؛ کسی که به کار خوب، دیگران را دعوت می‌کند، باید این دعوت را به شیوه خوبی انجام دهد!

در حالی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید دارند، این که با برخورد‌های تند و زننده و گا‌ها غیر تخصصی برخی ضابطین و آمرین، مردم مقابل هم یا مقابل حاکمیت قرار بگیرند به هیچ وجه قابل درک نیست و هیچ توجیه شرعی ندارد، مخالفت مردم با حجاب نیست بلکه با تزویر و اسلام گزینشی است با علم به این که فلسفه حجاب، رعایت شرم و حیاست، آیا مسئولین نیز در زمامداری خود حجاب‌های لازم را رعایت می‌کنند؟! در حالی که مولایم علی علیه السلام فرمودند؛ مردم از رفتار و کردار مسئولان تبعیت میکنند و بر راه و روش آن‌ها هستند.

از همین رو حقیر بر خود لازم دانستم تا به مبارزه با جریان‌های تندرو و متعصب بپردازم و از جهت آنکه راضی به استفاده عنوانی از سمت دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب نبودم از این سمت به عنوان اعتراضی مسالمت آمیز و مدنی/اعتقادی به عملکرد ناشایست عده مذکور که جانم را به درد آورده و جگرم را سوزانده، استعفای خود را اعلام می‌کنم.

این پیام به معنای زیر سوال بردن تمام زحمات برادران و خواهران نیروی انتظامی و عدم رعایت انصاف و مروت نیست بلکه این اعتراض در جهت محکوم نمودن اجحافی است که با چنین ندانم کاری‌هایی دارد به حق آن‌هایی می‌شود که مطیع امر اسلام و حجابند، این اعتراض، ادای دینی است که به آه آن مادر مقابل ون دارم.

آیا مردمی که در همه‌ فراز و نشیب‌های مختلف این چهار دهه که از انقلابمان می‌گذرد همواره پشت و پناه این نظام مقدس بوده اند، هنوز لیاقت پیدا نکرده اند که مزه سایه مهربانی لطف و کرامت آزادی اسلامی را بچشند؟! لذا از حضرتعالی به عنوان یکی از نزدیکان آقای رییس جمهور خاشعانه تقاضا می‌کنم که با ابلاغ این پیام مرحمت بفرمایید که بر سیاست‌های کریمانه و مدنی توجه و تاکید بیشتری داشته باشند و فضا را برای تندروی‌های متعصبین افراطی تنگ آورند که از زمان مولایمان علی علیه السلام تا به حال، تفکرات خوارجی خیری جز اسلام گریزی و تفرقه افکنی و اسلام ستیزی به همراه نداشته اند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی