تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟
آقای دولت، از خودش شروع کند

انتقاد جمهوری اسلامی از «رئیسی»؛ گشت ارشاد در خیابان یا برای مدیران؟!

روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از سید ابراهیم رئیسی که یکی از وعده‌هایش گشت ارشاد برای مدیران بود، نه مردم در خیابان، نوشت: تحقیر انسان و نادیده گرفتن حرمت او به هر شکل، اقدام ناپسندی است که موردپسند هیچ عاقلی واقع نمی‌شود. اگر می‌خواهیم جامعه در مدار اصلاح، گام بردارد و اگر می‌خواهیم همه چیز درست شود، آقای رئیسی به وعده خود عمل کند و گشت ارشاد را برای مدیران راه بیندازد.

کد خبر: ۱۳۴۰۵۱
۰۹:۱۸ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

انتقاد جمهوری اسلامی از «رئیسی»؛ گشت ارشاد در خیابان یا برای مدیران؟!

دیدارنیوز: روزنامه جمهوری اسلامی پس از برخوردهای شدید اخیر در رابطه با حجاب در جامعه که با اعتراض برخی مقامات سیاسی و مردم همراه بوده، نگاهی به وعده‌های سال قبل سیدابراهیم رئیسی پیش از انتخابات ریاست جمهوری داشته است.

این روزنامه با انتقاد از رئیس جمهور نوشت: گشت ارشاد خواهيم داشت اما برای مديران! این کلیدی‌ترین جمله‌ای بود که آقای رئیسی در تبلیغات ریاست جمهوری مطرح کرد، جمله‌ای که این روز‌ها بسیار یادآوری می‌شود به ویژه این روز‌ها که نوع برخورد برخی افراد این گزاره را با علامت سؤال‌های بسیاری مواجه می‌کند. بنده خدایی کلیپی از وعده‌های رئیس‌جمهور در گروه می‌گذارد و با فهرست کردنِ مواردی، چون افزایش سرعت اینترنت، عدم فیلترینگ، کاهش مالیات، حرکت به سمتِ یک رقمی، ایجاد چهار میلیون شغل (سالانه یک میلیون)، آزادی‌های فردی، رفع تحریم‌ها، احیای برجام، ساختِ چهار میلیون مسکن و... می‌خواهد آدرس وعده خلافی دولتِ صادق‌الوعد را بدهد.

خیلی از این موارد را به آینده می‌شود حواله داد. ان‌شاالله در آینده محقق خواهند شد، اما حکایتِ "گشتِ ارشاد" را نمی‌شود به آینده واگذاشت. با خوش‌بینی صد درصدی هم نمی‌شود چنین کرد. قرارِ رئیس‌جمهور، گشت ارشاد برای مدیران بود، اما آنچه در خیابان می‌بینیم و کلیپ‌هایش پخش می‌شود چیز دیگری است. به قول بنده خدای دیگری، یا ما مردم کوچه و خیابان، مدیریم و خودمان خبر نداریم یا معنای کلمات تغییر کرده و باز هم خبر نداریم. قرار حفظ کرامت همه شهروندان بود و نسق کشیدن از مدیران، اما آنچه می‌بینیم چیز دیگری است. مگر این که بگوئیم، این رفتار که انجام می‌شود معنایش کرامت است و بازهم ما خبر نداریم!

اصلاً همه چیز را بگذاریم به حسابِ بی‌خبری خود ما مردم و الا در این که حضرات به وظایف خود عمل می‌کنند که نمی‌شود تردید کرد آن هم در دولتی که "قولِ صادق" دارد. این را همه می‌دانیم که برای نظمِ اجتماعی، قانون "باید" اجرا شود. در این تردیدی نیست. در اجرای قانون هم کسی حق ندارد قانون را زیر پا بگذارد. در این هم تردیدی نیست. به یقین با قانون‌شکنی نمی‌شود قانون را اجرا کرد حتی در مواجهه با قانون‌شکنان. این را همه کسانی که مجری قانون هستند باید بدانند و به ملکه رفتاری خود تبدیل کنند که همیشه باید به مُرِّ قانون عمل کنند. بدانند و بدانیم که تحقیر انسان و نادیده گرفتن حرمت او به هر شکل، اقدام ناپسندیده‌ای است که موردپسند هیچ عاقلی واقع نمی‌شود. نتیجه عاقلانه‌ای هم نمی‌تواند داشته باشد.

اگر می‌خواهیم جامعه در مدار اصلاح، گام بردارد و اگر می‌خواهیم همه چیز درست شود، آقای رئیسی به وعده خود عمل کند و گشت ارشاد را برای مدیران راه بیندازد. آنان که درست بشوند و مؤمنانه کار کنند، مردم هم به مدار اصلاح اقبال بیشتری خواهند داشت. آقای دولت، از خودش شروع کند. از وعده‌هایی که داد. از تعهدهائی که بر ذمه دارد و بسان "شرطِ ضمنِ عقد" بر آن اساس ۱۸ میلیون رای گرفت. اول از همه در گشت ارشاد مدیران، راه را بر کسانی ببندد که با نوع رفتارشان مدام به دروازه خودی گُل می‌زنند. بعد به ترتیب اولویت، وعده‌ها را اجرا کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی