تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

سوریه روابط سیاسی خود را با اوکراین قطع کرد

یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: «جمهوری عربی سوریه بر اساس اصل عمل متقابل و در پاسخ به تصمیم دولت اوکراین تصمیم به قطع روابط دیپلماتیک با اوکراین گرفته است».

کد خبر: ۱۳۳۹۶۲
۱۳:۵۳ - ۲۹ تير ۱۴۰۱

سوریه روابط سیاسی خود را با اوکراین قطع کرد

دیدارنیوز: دمشق روز چهارشنبه ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیرماه) اعلام کرد روابط دیپلماتیک خود را با کی‌یف بر اساس اصل «عمل متقابل» قطع می‌کند.

سانا، خبرگزاری رسمی سوریه، به نقل از یک منبع در وزارت خارجه این کشور نوشت: «جمهوری عربی سوریه بر اساس اصل عمل متقابل و در پاسخ به تصمیم دولت اوکراین تصمیم به قطع روابط دیپلماتیک با اوکراین گرفته است».

خبرگزاری سوریه به نقل از این منبع افزود: «دولت اوکراین از سال ۲۰۱۸ که حاضر به تمدید ویزای اقامت دیپلمات‌های سوری شاغل در سفارت سوریه در کی‌یف نشد عملا روابط خود با سوریه را قطع کرد، این اقدام باعث شد دیپلمات‌ها نتوانند وظایف خود را انجام دهند و در نتیجه اقدامات خصمانه دولت اوکراین، فعالیت سفارت به حالت تعلیق درآمد.»

اوکراین در اواخر ماه ژوئن سال جاری پس از آنکه دمشق استقلال جمهوری‌های خودخوانده در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت اعلام کرد روابط دیپلماتیک خود را با سوریه قطع می‌کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین حدود یک ماه پیش و به دنبال این تصمیم دولت بشار اسد در به رسمیت شناختن استقلال مناطق جدایی‌طلب جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک دستور قطع روابط دیپلماتیک با این کشور را صادر کرد.

مسکو حامی جدایی‌طلبان در شرق و جنوب اوکراین است و به همراه ایران با حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، بقای دولت وی را تضمین کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی